Кардинал (Tanichthys albonubes)

0

Сімейство Коропові (Cyprinidae).

Мешкає кардинал (Tanichthys albonubes) в гірських струмках Південно-східного Китаю. Вперше був завезений до Європи в 1938 році. Ця рибка дуже популярна серед акваріумів, виведена її вуалева форма. Свою назву отримала завдяки червоному кольору в забарвленні. Кардинал (Tanichthys albonubes) є єдиним видом роду, який спокійно витримує перепади температур (від 14° С до 30° С).


Кардинал (Tanichthys albonubes) має струнке, подовжене, трохи сплюснуте з боків тіло. Рот - верхній. Хвостовий плавник дволопатевий. Спинка забарвлена в коричнево-оливковий колір, черевце сріблясте, боки коричневі. Уздовж всього тіла, від рила і до хвостового плавника, проходить вузька блискуча смуга золотистого кольору, облямована синьо-зеленими смужками. На кінці хвостового стебла знаходиться темна пляма, навколо якої розташована зона червоного кольору. Спинний, черевний і анальний плавники лимонно-жовтого кольору з червоною облямівкою, зяброві, - прозорі з лимонним відблиском і з тонкою чорною облямівкою. Хвостовий плавник червонуватий з лимонно-жовтими смужками. У мальків кардинала (Tanichthys albonubes) що досягають в довжину 3-5 мм, на боці з'являється блакитна смужка, що світиться, зникає при статевій зрілості. Статеві відмінності: у самця плоске черевце і яскравіше забарвлення плавників, у самки округло-опукле черевце. У довжину зростає від 3 до 5 см. Тривалість життя в акваріумі 1,5-2 року.

Кардинал (Tanichthys albonubes) є мирною, життєрадісною і зграєвою рибкою. Можна утримувати з різними видами риб невеликих розмірів (наприклад: даніо реріо, даніо рожевий, тетра-фон-ріо). Мешкають у верхніх шарах води.

В загальному кардинал (Tanichthys albonubes) невибагливий. Для нього не потрібний великий акваріум, достатньо об'єму в 15 л (на 5-7 рибок) і рівень води в 20-25 см. Грунт - галька або промитий річковий пісок. У акваріумі повинні бути рослини, засаджені не дуже густо (дно акваріума повинне бути освітлене). Як правило, це: перистолистник, папороть, елодея, людвігія. Параметри води для правильного утримання кардинала: жорсткість  4-20°, рн 6.5-7.5, температура 18 - 21° З, фільтрація і підміна до 20 % об'єму води (1 раз в  2 тижні).

Кардинал (Tanichthys albonubes) харчується як живим (дрібний мотиль, циклоп, жива і суха дафнія) так і сухим кормом. У природі це в основному комахоїдний вид.

Розводити кардинала (Tanichthys albonubes) можна як в загальному (на дно встановлюють сепараторну сітку), так і в окремому акваріумі.
Нерестовик повинен бути яскраво освітлений. Грунт - темний, на дні пісок. Уздовж всіх стінок засаджуються тонколисті рослини. Параметри води для нересту кардинала: жорсткість  4-15°, рн 6.0-8.0, температура 21 - 23° С, регулярна підміна невеликої кількості води. На нерест беруть 2-3 самці на 4-6 самок, заздалегідь протримавши їх окремо протягом 8-10 днів. Самки метають ікру декілька днів. Продуктивність 100-300 дрібних прозорих ікринок. Мальки з'являються через 40-50 годин. Потомство батьки не чіпають, але для того, щоб вони швидше розвивалися, плідників відсаджують. Харчуватися мальки починають на 3-4 день. Стартовий корм: живий пил, інфузорії, дрібно нарізаний мотиль (через 3 тижні дрібний циклоп і дафнію). Пізніше мальків сортують за розміром.

Статевої зрілості кардинал (Tanichthys albonubes) досягає у 4-місячному віці.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама