Оранда Червона шапочка (Tancho Oranda)

0

Сімейство Коропові (Cyprinidae).

Оранда червона шапочка є селекційною формою золотої рибки.


У оранди червоної шапочки довгасте тіло яйцевидної форми. Своїм зовнішнім виглядом рибка нагадує вуалехвоста. Спинний плавник високий, анальний і хвостовий подвійні, вільно звисають. Голова у оранди невелика з добре розвиненим жировим наростом яскраво-червоного кольору, що закриває все, за винятком очей і рота. Чим більше у рибки розвинена «шапочка», тим ціннішою вважається особина. Тулуб і плавники оранди забарвлені в білий колір. У довжину червона шапочка може досягати 23 см. Тривалість життя в акваріумі залежить від умов утримування і може досягати 15 років.

 

Оранда Червона шапочка миролюбна і спокійна рибка. У загальному акваріумі її можна містити разом з неагресивними видами риб.

Для утримування оранди червоної шапочки підходить світлий акваріум ємкістю не менше 80 літрів з твердолистими рослинами (наприклад, валліснерія, латаття, сагітарія, елодея) і вільним місцем для плавання. В ньому не повинно бути каменів з гострими краями. Параметри води для оптимального утримування оранди червоної шапочки: жорсткість 6-80, рн 7.0, температура 16-24 0с (необхідно уникати перегріву). Необхідна фільтрація (бажано біофільтр), сильна аерація (чутлива до вмісту кисню у воді) і щотижнева підміна до 25% об'єму води.

Оранда Червона шапочка любить ритися в грунті, тому як субстрат краще всього використовувати великий пісок або гальку, які не так легко розкидаються рибками.

Оранда Червона шапочка вживає переважно рослинний корм (салат, шпинат), а також живий і замінники.

Для розведення червоної шапочки необхідний нерестовик об'ємом не менше 30 літрів з дрібнолистими рослинами (коріння притискують до дна гладкими камінчиками). Грунт - піщаний. Протягом 2-3 тижнів плідників (1 самку і 2-3 самці) тримають окремо. Ікрометання починається рано вранці і триває декілька годин. Бліді ікринки необхідно видалити з нерестовика. Личинки викльовуються через 4-5 діб. Через 2-3 дні мальки починають плавати і харчуватися. Стартовий корм: «живий пил». В даний час у продажі є спеціальні корми для мальків золотої рибки, наприклад, Sera Mikron. У міру зростання мальків їх необхідно переводити в крупніші ємності.

Статевої зрілості оранда червона шапочка досягає у віці 1,5-2 років.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама