Сітчаста расбора (Rasbora reticulata)

0

Сімейство: Коропові (Cyprinidae).

Сітчаста расбора мешкає в повільно-текучих водах Південно-східної Азії. Вперше вона була привезена до Європи в середині 70-х років, де і була розведена. У СРСР потрапила приблизно через десять років.


Сітчаста расбора має високе, дуже стиснуте з боків тіло і тонке хвостове стебло. Має невелику голову та великі очі. Хвостовий плавник дволопатевий. Самці расбори забарвлені дуже яскраво, в червонувато-бронзовий колір. Самки трохи більші за самців, масивніші та мають скромніше забарвлення жовтувато-сріблястого кольору. По всіх лусочках рибок проходить темна облямівка у вигляді півмісяця утворюючи сітчастий малюнок. У довжину рибка росте до 6 см. Тривалість життя сітчастої расбори в неволі близько 5 років.

Сітчаста расбора миролюбна, рухлива і невибаглива рибка. Утримувати найкраще зграйкою з 5 - 7 особин. В сусіди необхідно підбирати неагресивних риб. Тримається в середньому і верхньому шарі води.

Утримувати сітчасту расбору необхідно у продовгуватому акваріумі об'ємом від 50 літрів з різними укриттями і заростями рослин на задньому плані. Освітлення повинне бути розсіяне. Параметри води для оптимального утримання сітчастої расбори: жорсткість до 18°, рн близько 7.0, температура 24 - 28°с. Необхідна фільтрація (бажано використовувати торф'яний фільтр), аерація і щотижнева підміна до 25% об'єму води. Дорослі особини схильні хілодонелезу, який лікується мономіцином (25 міліграм/л).

Сітчаста расбора споживає живий (дрібний мотиль і ракоподібних), морожений і якісний сухий корм.

Для розведення сітчастї расбори потрібен нерестовик розміром 25*20*20см з рівнем води до 20 см. Як субстрат використовують перистолистник, синтетичну мочалку (тільки не з волосіні, оскільки в ній рибки можуть заплутатися і загинути), виварені пухнасті вербові корінці і т. д. Освітлення в акваріумі повинне бути розсіяним. Параметри води оптимальні для розведення сітчастої расбори: свіжа м'яка вода (не більш 5°, якщо жорсткість води вища, то з'являється багато сколіозних виродків), ph 6.8, температура 26°с. Перед посадкою на нерест плідників(1 самця і 2 самки) протягом 1,5 - 2 тижнів тримають окремо і різноманітно годують. Нерест починається, як правило, рано вранці. Самка метає від 200 до 500 ікринок. Після нересту плідників відсаджують, а стінки акваріума затемняють. Інкубаційний період триває близько 18-24 годин. Ще через 2 - 3 дні мальки починають плавати і харчуватися. Стартовий корм: найдрібніші коловертки. Через тиждень їх переводять на науплій артемії, а ще через 10 днів в раціон мальків включають різаний трубочник. Ростуть малюки дружно і рівномірно. Протягом перших 2 місяців у воду для профілактики бажано додавати розчин метиленового синього (1-3мг/л).

Статевої зрілості сітчаста расбора досягає у віці 6 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама