Расбора клоун (Rasbora kalochroma)

0

Сімейство Коропові (Cyprinidae).

Расбора клоун мешкає в лісових струмках, озерах, річках, ставках на півострові малакка, островах Калімантан і Суматра.


Расбора клоун має стрункий і витягнутий в довжину тулуб. Рот кінцевий, хвостовий плавник дволопатевий. Спинка забарвлена в коричнево-червоний колір із зеленуватим відливом, черевце від рожевого до жовтувато-білого кольору. Від зябрової кришки і до кореня хвостового плавника йде блискуча світло-зелена смуга. На боці, в передній і задній частинах тіла є по чорній плямі, які іноді сполучені неясною темною смугою (часто у вигляді крапок). Плавники криваво-червоні, кінчик анального плавника чорний. Статеві відмінності: самка повніша за самця, анальний плавник у неї блідіший. У довжину расбора клоун зростає до 5 см.

Расбора клоун рухома, миролюбна і зграєва рибка, плаваюча в середньому шарі води. Утримувати її необхідно великою зграєю, інакше рибки відчувають себе не дуже добре, стають повільнішими, блідне забарвлення. Акваріум може бути як видовим, так і загальним, об'ємом від 250 літрів з заростями рослин і вільним місцем для плавання. Параметри води для оптимального утримування расбори клоуна: жорсткість 4-12°, ph 6.0-7.2, температура 23-25°c. Необхідна фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 25 % об'єму води.

Расбора клоун споживає живий корм і замінники.

Для розведення расбори клоуна необхідний закритий акваріум зі встановленою на дні сепараторною сіткою і дрібнолистими рослинами. Щоб підготувати рибок до нересту необхідно з листопада по березень утримувати їх при 22-23°с з коротким світловим днем (близько 10 г), а потім розсадити самок і самців на 1-2 тижні і підвищити температуру у самок до 26-28°с, а у самців на 1-1,5°с нижче. Параметри води для розведення: жорсткість 1.5-3°, ph 5.5-6.5, температура 25-28°c, рівень води 15-20 см. На нерест рибок садять увечері. Самка метає ікру вранці, після чого плідників виймають, рівень води знижують до 10 см і затемняють акваріум. Інкубаційний період триває 24-36 годин. Плавати і харчуватися мальки починають через 3-5 діб. Стартовий корм: живий пил (інфузорії, коловертки). 

Статевої зрілості расбора клоун досягає у віці 10-12 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама