Расбора червонохвоста (Rasbora borapetensis)

0

Сімейство Коропові (Cyprinidae).

Расбора червонохвоста мешкає в стоячих, повільно текучих і часто мутнуватих водоймищах Південно-східної Азії (Таїланд, Малайзія).


У расбори червонохвостої витягнуте, стиснуте з боків тіло. Рот кінцевий, великі очі. Хвостовий плавник дволопатевий. Спинка оливкового кольору, боки зеленувато-жовті з сріблястим блиском, черевце біле. Лусочки з темною облямівкою створюють сітчастий малюнок. Від зябрової кришки і до кореня хвостового плавника проходить смуга чорного кольору, а паралельно їй, зверху - золотиста. Біля основи анального плавника чорна лінія. Спинний і хвостовий плавники біля основи червонуваті. У молодих особин хвостовий плавник прозорий, у дорослих - червоний. Статеві відмінності: самець стрункіший, менший і яскравіший за самку. У довжину расбора червонохвоста досягає 5 см. Тривалість життя - до 4 років.

Расбора червонохвоста рухома і миролюбна рибка. Утримувати її необхідно групою не менше 6 особин. Тримається у верхньому і середньому шарах води.

Утримувати расбору червонохвосту можна в загальному в акваріумі об'ємом від 50 літрів з заростями рослин, у тому числі і плаваючими (рибки люблять тінисті місця) і вільним місцем для плавання. Параметри води для утримання расбори червонохвостої: жорсткість 4-12°, рн 6.0-7.2, температура 23-25 °С. Необхідна фільтрація (бажано торф'яний фільтр), сильна аерація і щотижнева підміна до 30 % об'єму води. Расбора червонохвоста дуже чутлива до нестачі кисню і до надлишку гниючої органіки.

Расбора червонохвоста споживає живий корм (мотиль, дафнія, дрібний циклоп, планктон, комахи і їх личинки) і замінники.

Для розведення расбори червонохвостої необхідний закритий зверху акваріум зі встановленою на дні сепараторною сіткою і дрібнолистими рослинами. Параметри води: жорсткість до 10°, рн 6.0-7.5, температура 25-28 °С, рівень води 15-20 см. Освітлення помірне. Протягом 1-2 тижнів плідників тримають окремо, міняючи щодня до 10 % об'єму води, рясно годують живим кормом. Нерест проходить вранці. Самка метає 30-40 ікринок, після чого плідників виймають, рівень води знижують до 10 см і затемняють акваріум. Інкубаційний період триває 24-36 годин. Плавати і харчуватися мальки починають через 3-5 діб. Включають слабку аерацію. Стартовий корм: живий пил (інфузорії, коловертки). 

Статевої зрілості расбора червонохвоста досягає у віці 8-10 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама