Лабео зелений (Labeo frenatus, Epalzeorhynchus frenatus)

0

Сімейство Коропові (Cyprinidae).

Лабео зелений мешкає в струмках і невеликих річках північного Таїланду.
До Росії була привезена в 1961 р.


Тулуб у лабео зеленого витягнутий, сплощенний з боків, лінія спини вигнута. На невеликій голові розташовані великі очі, нижній рот у вигляді скребка-присоски (необхідний для збору різних організмів і водоростей з дна)  з двома парами вусиків і роговими ворсинками. Лабео зелений забарвлений в темно-оливковий колір з бронзовим відливом. Черевце бронзово-сріблясте. Вздовж рила, через око до заднього краю зябрової кришки йде темна смуга, біля основи хвоста - чорна пляма. Всі плавники забарвлені в червоний колір, особливо яскраво виділяється хвостовий. Статеві відмінності: самка більш угодована торпедовидної форми, самець - стрункий з яскраво вираженим кілем. Спинний плавник у нього вищий і гостріший, під час нересту на анальному плавнику з'являється чорна облямівка. У природі ці риби в довжину досягають 18 см, в акваріумі  зростають не більше 8 см.

Лабео зелений - активна, територіальна рибка. Самці дуже ретельно охороняють свою територію, агресивні не тільки до представників свого виду, а також до інших рибок з червонуватим забарвленням, часто б'ються. У спілці формуються ієрархічні відносини, найсильніша риба вільно запливає на чужу територію, але на свою нікого не пускає. Лабео зелений віддає перевагу плаванню на відкритому просторі в нижніх і середніх шарах води, іноді ховаючись в заростях рослин.

Для утримання лабео зеленого необхідний просторий акваріум від 150 л води (на одну дорослу особину не менше 50 л). У ньому повинні бути певні умови: укриття з корчів, печери з каменів (риби можуть знаходитися там головою вниз або вгору), рослин з крупним листям, створюючим тінисті місця (їх розсаджують так, щоб окремі ділянки з укриттями були розмежовані і рибки, що поселилися там, не бачили один одного). Освітлення слабке, розсіяне; грунт темний. Параметри води: жорсткість 4-20°, рн 6,0-7,5, температура 24 - 26°с. Необхідні фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 20 % об'єму води.

Лабео зелений вживає живий корм: мотиль, трубочник, коретру, ракоподібних, рослинний і замінники. Якщо в акваріумі рибки сильно об'їдають рослини можна посадити в грунт листя салату. Лабео зелений також не гидуватиме поїдати мертвих риб, що розкладаються, виконуючи в акваріумі функцію санітара.

Розведення лабео зеленого в домашніх умовах дуже проблематичне. Акваріум повинен бути не менше 150 л (на 1 самку і 2 самці), з приглушеним світлом, різними укриттями з каменів і рослин і рівнем води 40 см. Використовують свіжу водопровідну, слаботорфовану воду, яка відстоюється декілька днів. Параметри: жорсткість до 4°, рн 6.0-6.5, температура 26 - 28°с, активна аерація. Перед нерестом плідників 1-2 тижні тримають окремо (температура води повинна бути 23-24°с, три-чотири рази на тиждень необхідно додавати свіжу воду) і рясно годують живим кормом з додаванням рослинного. Нерест лабео зеленого відбувається з використанням гормональних ін'єкцій (суспензія гіпофізів коропових риб або гонадотропін хоріонічний) в м'язи спини. Дозування залежить як від віку риб, так і від їх фізіологічного стану на даний момент. Як правило, у самців лабео зеленого вже є доспілі статеві продукти, і сперма може легко витекти при легкому натисненні на черевце. У самок черевце повинне бути дещо збільшене (отримати ікру від надмірно повних самок майже неможливо, тому їх відразу відбирають). Для нересту необхідно брати тільки таких плідників. Для самок оптимальною дозою є 2-3 міліграми гіпофізів (дробова ін'єкція: 1/3 і 2/3 дози інтервал 12-14 ч), для самців - 1-1,5мг (ін'єкція робиться один раз одночасно з розроджуючою (другою) ін'єкцією самок). Через 3-5 годин, при температурі води 28°с  починається нерест, який продовжується від 30 хвилин до 1,5 годин. Він протікає достатньо бурхливо: самець лабео зеленого, ловить відпливаючу самку і вибиває в неї достатньо велику порцію ікри. Перш ніж відсадити плідників з нерестовика, залишкову ікру у самок зціджують. Активність риб знижується із закінченням нересту. Самка метає в декілька прийомів більше 1,5 тисяч ікринок, яка набухає через декілька хвилин. Ікра у лабео зеленого прозора і при щонайменшому русі води легко піднімається і парить. Ікру переносять в інкубатор (на 20л) з використанням води з нерестовіка і слабкої аерації. Приблизно через 14 годин відбувається масовий викльов личинок лабео зеленого, оболонка ікри розчиняється і вода починає каламутніти, а це може привести до їх загибелі. Для того, щоб цього не відбулося, воду необхідно підмінювати. Через 3-4 діб личинки перетворюються на мальків, починають плавати і харчуватися. Вигодовують: живим пилом, інфузоріями, коловертками, додатково настилом водоростей із стінок акваріума. Мальки лабео зеленого ростуть дуже швидко і нерівномірно, тому через місяць необхідно їх відсортувати. Забарвлення у них світліше (з віком  темніше і контрастніше), у хвостового плавника темна пляма.

Статевої зрілості лабео зелений досягає в 1,5-2 роки.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама