Лабео чорний, чорний моруліс (Labeo chrisophecadion, Morulius chrysophekadion, Black shark)

0

Сімейство Коропові (Cyprinidae).

Лабео чорний мешкає в різних прісноводих водоймищах Південно-східної Азії: Таїланд, Ява, Борнео, Суматра, Камбоджа, Кампучія, Малайзія, Лаос і В'єтнам. Це одна з перших азіатських «акул», яка з'явилася в акваріумах.


Тулуб у лабео чорного витягнутий, сплощенний з боків, лінія спини вигнута. Має дві пари вусиків і китицюваті губи. У лабео чорного високий спинний плавник трикутної форми, який складається з 15-18 променів (зовні нагадують акул). Доросла особина забарвлена в оксамитовий чорний колір з коричневим відливом, памолодь - від сріблисто-сірого до сірувато-чорного, лусочки з червоним або золотистим відтінком. У міру дорослішання у рибки зникає блиск. Всі плавники забарвлені в чорний колір. Росте лабео чорний дуже швидко. У акваріумі ці риби в довжину можуть досягати до 60 см, в природі розмір залежить від місця вилову: у В'єтнамі не більше 40 см, в Камбоджі до 70 см, а в Таїланді - всі 90 см! Саме через такі великі розміри деякі акваріумісти побоюються заводити собі лабео чорного.

Лабео чорний - активна, територіальна рибка. Поводиться дуже агресивно з представниками свого виду. Постійно б'ються, що приводять до різних травм: розірвані плавники, пошкоджена луска. Гноблені особини, як правило, недоїдають, це приводить до виснаження, дистрофії і в подальшому до загибелі. Для того, щоб понизити цю внутрішньовидову і міжвидову агресію (її наслідки), необхідно мати в акваріумі зграю не менше 8-10 риб кожного виду. Лабео чорного можна утримувати: з великими цихлідами, плекостомусами, гурамі, бала акулами, але у жодному випадку з рибами, що мають довгі плавники. Веде денний спосіб життя, тримається в середніх шарах води.

Для утримування лабео чорного необхідний просторий акваріум від 500 л води (обов'язково накритий кришкою). У ньому повинні бути різні укриття: великі корчі, печери з каменів, керамічні горщики. У акваріум з лабео чорними не можна поміщати живі рослини,  оскільки це єдиний вид акул, яких поїдає їх. Освітлення слабке, розсіяне. Параметри води: жорсткість  до 20°, рн 6,5-7,5, температура 23 - 27°с. Необхідні фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 20 % об'єму води.

Лабео чорний всеїдний. Він вживає корм: рослинний (листя салату, шпинат, заморожені овочі), тваринний (заморожений, яловиче серце),  сухий, фітопланктон і водорості, які відскрібає із стінок акваріума. Наявність зеленого корму в раціоні обов'язково, через його нестачу забарвлення у риб може потьмяніти, і вони стануть чутливіші до різних захворювань. Корм повинен бути в достатку і рівномірно розподілений по всьому акваріуму. Якщо за цим не стежити найбільш агресивні рибки можуть не підпустити інших до годівниці.

Розведення лабео чорного в домашніх умовах повністю не освоєне.

Тривалість життя лабео чорного в акваріумі 8-10 років.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама