Лабео двобарвний (Labeo bicolor)

0

Сімейство Коропові (Cyprinidae).

Лабео двобарвний мешкає в струмках, невеликих річках і озерах Таїланду. До Європи ця рибка була привезена в 1952 р., в СРСР - в 1959 р. Найчастіше в акваріумах можна зустріти вид Labeo frenatus. Африканські види представлені Labeo variegatus, Labeo forskali і Labeo wecksi. У Таїланді існують спеціальні  рибоферми, в яких розводять лабео двобарвного напівштучним способом.


Тіло у лабео двобарвного струнке, витягнуте, сплощенене з боків і зігнутою спиною. На маленькій голові розташовані великі червоні очі, нижній рот у вигляді скребка-присоски (необхідний для збору різних організмів і водоростей з дна)   з двома парами вусиків і роговими ворсинками. Лабео двобарвний забарвлений в приємний оксамитово-чорний колір. Чорні крупні плавники: спинний високий і гострий,  анальний, черевний  і грудні (прозорого кольору) добре розвинені. Хвостовий плавник довгий і роздвоєний вогняно-червоного кольору. Самки лабео двобарвного значно більші і блідіші за самців. У природі ці риби в довжину можуть досягати 30 см, в акваріумі  зростають не більше 12 см.

Лабео двобарвний - яскрава,  активна і територіальна рибка. Самці дуже завзято охороняють свою територію, нападають не тільки на представників свого виду, а також на інших рибок з червонуватим забарвленням. Вони постійно б'ються (причому з віком їх бої тільки загострюються). У спілці формуються ієрархічні відносини, причому найсильніша риба може запливати на чужу територію, але на свою нікого не пускає. Лабео двобарвного краще утримувати з мешканцями аналогічних розмірів і звичок. Віддають перевагу плаванню в нижніх і середніх шарах води на відкритому просторі, періодично ховаючись в заростях рослин. У природі лабео віддають перевагу водоймищам, дно яких покрите каменями і стовбурами впавших дерев.

Для утримання лабео двобарвного необхідний просторий акваріум від 80 л води на одну дорослу особину. Цим рибкам просто необхідно створити певні умови: у акваріумі повинні бути укриття з корчів, печери з каменів (риби можуть знаходитися там головою вниз або вгору), рослин з крупним листям, створюючим тінисті місця  (їх розсаджують так, щоб окремі ділянки з укриттями були розмежовані і рибки, що поселилися там, не бачили один одного). Освітлення  повинне бути слабким і розсіяним, грунт темним. Параметри води: жорсткість 5-15°, рн 6,5-7,5, температура 23 - 27°с. Необхідні фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 20 % об'єму води.

Лабео двобарвний харчується живим (мотиль, трубочник) і рослинним корм, замінниками. Необхідно періодично ставити в акваріум і притуляти до однієї з його стінок лист скла, що обріс водоростями.

Розведення лабео двобарвного дуже складний процес через невелику кількість самців в покладах (це змушує вирощувати велику кількість риб для отримання 1-2 самців) і великих резервуарах для нересту. Використовують ємкості від 500 л  з приглушеним світлом, різними укриттями з каменів і рослин. Параметри води: жорсткість до 4°, рн 6,0-7.0, температура 24 - 27°с, сильна аерація і протока. Використовують свіжу водопровідну, слаботорфованную воду, яка відстоюється декілька днів. Перед нерестом плідників (на одну самку садять двох самців) 1-2 тижні тримають окремо і годують мотилем, трубочником, дафнією, циклопом, мороженим шпинатом і ошпареним салатом. Нерест лабео двобарвного відбувається, як правило, з використанням гормональних ін'єкцій (у м'язи спини), після чого тримають плідників 3-4 г окремо. Приблизно через 5-6 г починається нерест. В цей час потрібно значно ослабити протоку води. Продуктивність самки лабео двобарвного до 1000 ікринок. Риби починають поїдати ікру, що знаходиться на дні, а плаваючу в товщі води не чіпають. Відразу після закінчення нересту плідників відсаджують. Ікру сортують: бліді незапліднені ікринки (видні через 1-2 ч) виймають, решту переносять в інкубатор (на 20л) з цією ж водою і слабкою аерацією.  Інкубаційний період - 14 годин, через 2-і доби вони перетворюються на мальків, починають плавати і харчуватися. Вигодовують: живим пилом, інфузоріями, коловертками, додатково настилом водоростей із стінок акваріума.  Перші 2 тижні близько 50% мальків лабео двобарвного може загинути, зате з останніми особливих труднощів у вирощуванні не буде.

Статевої зрілості лабео двобарвний досягає в 1-1,5 роки.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама