Даніо Деваріо (Danio devario)

0

Сімейство коропові (Cyprinidae).

Батьківщиною даніо деваріо є Індія, Бангладеш і Пакистан. Мешкають рибки біля зарослих річкових берегів, ближче до поверхні води.


Даніо деваріо має  вміру витягнуте, овальне і стиснуте з боків тіло Спинка забарвлена в темно-зелений колір, боки зеленуваті з сріблястим відливом. На них розташовані три блакитні подовжні смужки, розділені жовтими лініями, що проходять від спинного плавника і  зливаються в одну смугу біля хвостового плавника. Забарвлення плавників від сіро-жовтого до червонуватого кольору. У природних умовах даніо деваріо в довжину зростає до 10 см, в акваріумі трохи менше.

Даніо деваріо дуже активна, миролюбна, зграєва рибка, постійно рухається. У акваріумі тримається у всіх шарах води. В сусіди краще вибирати активних і неагресивних риб.

Для утримування даніо деваріо необхідний закритий акваріум завдовжки 80 см, заввишки 40-50 см. Для його оформлення використовують грунт темного кольору, корчі і дрібнолисті рослини (розсаджують уздовж задньої і бічних стінок). Освітлення в акваріумі повинне бути яскравим, але розсіяним. Параметри води для правильного утримання даніо деваріо: жорсткість 7-14°, рн 6.0 - 7.5, температура 21 - 25° С. Необхідні фільтрація, аерація  і щотижнева підміна до 20 % об'єму води.

Даніо деваріо віддає перевагу живому корму: мотиль, коретра, дрібні м'які дафнії, але не відмовиться і від сухого корму з рослинними добавками.

Розведення даніо деваріо процес не складний і під силу будь-якому акваріумісту. Для цього необхідна циліндрична ємкість діаметром 40 сантиметрів з опуклим дном посередині (оскільки ікринки неклейкі і падаючи на дно, вони скачуються до краю ємкості, під рослини, що забезпечує їх збереження, інакше вся відкрито лежача ікра буде з'їдена). Якщо немає можливості використовувати таку ємкість, можна узяти акваріум з розмірами дна не менше 40*20 см. Хорошим субстратом для нересту є  нітелла (рос. блестянка) або мох (Amblystegium riparium), або перистолистник. Рослини укладаються на дно і притискаються добре вимитим камінням. Заливають в нерестовик водопровідну відстояну  (у скляній або емальованій ємкості) протягом тижня воду. Рівень води не винен перевищувати 10 см, параметри води: жорсткість 7-14°, рн 6.0 - 7.5, температура 23 - 28°с. Перед нерестом плідників (1 самку з товстим черевцем і 2 самці) 7-10 днів тримають окремо і годують мотилем. У нерестовик рибок садять увечері, а вранці при яскравому освітленні самці починають переслідувати самку, вибиваючи з неї ікру. Якщо нерест не відбувається, рибок необхідно залишити в нерестовику ще добу, і якщо це нічого не дає, їх виловлюють, а з самки примусово видавлюють ікру. Самку в мокрій ватці затискають між великим і вказівним пальцями черевцем догори і видавлюють ікру легкими рухами вказівного пальця іншої руки, направленими від голови до хвоста. Після такої процедури самка вже через тиждень готова до нересту. Продуктивність від 50 до 400 ікринок. Після нересту плідників відсаджують, а ікру продувають. Інкубаційний період складає 72-96 годин. Харчуватися личинки даніо деваріо починають на 6-7 день. Стартовий корм: живий пил і інфузорії. Коли мальки трохи підростуть починають годувати циклопом.

Статевої зрілості даніо деваріо досягає в 8-12 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама