Золота рибка (Carassius auratus)

0

Сімейство Коропові (Cyprinidae).

Золотий, або китайський, карась (Carassius auratus) зустрічається в дикому вигляді в Кореї, Китаї і Японії. Цей карась в природі має золотистий відтінок, особливо в невеликих водоймищах, що добре прогріваються сонцем.


Зі всіх акваріумних рибок золоті рибки мають найдовшу історію. Золота рибка, як одомашнена форма золотого карася, була виведена в Китаї більше 1500 років тому, де риборозвідники, скориставшись мінливістю карася в забарвленні і у формі тіла, зайнялися культурою декоративного карася. Золота рибка розводилася в ставках і садових водоймищах в маєтках знаті і заможних людей. До Росії вперше золота рибка ввезена в середині XVIII століття. В даний час поширено безліч різновидів золотої рибки.

Основне забарвлення тіла і плавників червоно-золотисте, спина темніша за черевце. Інші різновиди забарвлення: блідо-рожеве, червоне, біле, чорне, чорно-блакитне, жовте, темно-бронзове, вогняно-червоне. Тіло у золотої рибки подовженої форми, злегка стиснуте з боків. У спеціальних водоймищах золота рибка може вирости до 35 см, але в звичайних акваріумах її розміри значно менші. Відрізнити самців від самок можна лише в період нересту. Тоді у самки округляється черевце, а у самців на грудних плавниках і зябрах з'являється білий «висип».

Для утримання золотих рибок краще мати акваріум ємкістю не менше 50 літрів. У такому акваріумі можна тримати 6 - 8 рибок, якщо наявна аерація і глибина води не перевищує 30 см. У акваріумі місткістю 10 літрів можна тримати не більше двох дорослих рибок.

Золота рибка любить ритися в грунті. Як грунт краще застосовувати великий пісок або гальку, які не так легко розкидаються рибками. Сам акваріум повинен бути просторим і видовим, з великолистими рослинами. Проте ніжні рослини швидко псуються золотими рибками або поверхня їх листя забруднюється завислими воді частинками залишків. Тому в акваріум із золотими рибками рекомендується садити рослини з жорстким листям і сильною кореневою системою, такі, як валіснерія, латаття, сагіттарія, або витриваліші, наприклад елодея.

У загальному акваріумі золотих рибок можна тримати разом із спокійними рибами. Постарайтеся забезпечити в акваріумі природне освітлення і фільтрацію. Для всіх різновидів золотої рибки необхідна добра аерація. Короткотілі золоті рибки (вуалехвости, телескопи) вимагають більшого об'єму води, чим довготілі (проста золота рибка, комета, шубункін), при однаковій довжині тіла.

До характеристик води золоті рибки невимогливі, наприклад, температура може коливатися від 18 до 30 °С. Оптимальною слід вважати у весінньо-літній період 18 - 23 °С, взимку - 15 - 18 °С. Жорсткість води 8 - 25°, кислотність 6-8. При поганому самопочутті риб у воду можна додавати сіль - 5-7 г/л. Рибки непогано переносять солоність 12-15%. Бажано регулярно замінювати частину об'єму води.

Золоті рибки всеїдні і відносно корму невибагливі. Їдять вони досить багато і охоче. У їх раціон необхідно включати як живу, так і рослинну їжу. Золота рибка потребує меншої кількості протеїну, чим тропічні акваріумні рибки але більше вуглеводів. Тому численні фірми випускають для золотих рибок і їх екзотичних різновидів особливий раціон у вигляді пластівців і гранул. При їх використанні можна досягти непоганих результатів, оскільки крім необхідних поживних речовин з великою часткою вуглеводів ці корми збалансовані і містять натуральні добавки, які поліпшують жовті, оранжеві і червоні кольори. Необхідно пам'ятати, що при годуванні будь-якими сухими кормами  їх слід давати маленькими порціями кілька разів в день, оскільки при попаданні у вологе середовище, в стравоході рибки, він, розбухаючи, значно збільшується в розмірі і може викликати закреп і порушення нормального функціонування травних органів рибки, наслідком чого може стати загибель рибки. Можна спочатку потримати сухий корм якийсь час (10 секунд - пластівці, 20-30 секунд - гранули) у воді і лише потім давати їх рибам.

Хоча золоті рибки і ненажерливі, давати їм багато корму не треба. Кількість їжі  на день не повинна перевищувати 3% ваги риби. Годують дорослих риб двічі в день - рано вранці і увечері. Корму дають стільки, скільки вони можуть з'їсти за десять-двадцять хвилин, а залишки нез'їденої їжі слід видалити. Пам'ятаєте, що краще недогодувати рибок, чим перегодовувати їх. Дорослі риби, що правильно харчуються, без шкоди можуть переносити тижневу голодовку.

Довготілі золоті рибки довговічні, за хороших умов рибка може прожити до 30 - 35 років, короткотілі - до 15 років.

Всі різновиди золотої рибки можуть нереститися в акваріумі об'ємом 20 - 30 літрів. Грунт піщаний, дрібнолисті рослини. На нерест садять одну самку і двох-трьох самців, що досягли 2 років. Перед цим їх тримають 2-3 тижні окремо. Рекомендована температура: 24 - 26 °С. Для нересту слід помістити туди самку і двох-трьох самців. Для стимуляції нересту воду слід поступово підігрівати, так щоб її температура стала на 5-10 °С вище початкової. Самці, які вимушені гасати з великою швидкістю, починають ганяти самок, і ікра розсіюється по всьому акваріуму, в основному на рослинах. Самка метає до 10 000 ікринок. Після нересту риб відсаджують. Стартовий корм для мальків: «живий пил». В даний час у продажу є спеціальні корми для мальків золотої рибки, наприклад, Sera Mikron.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама