Даніо крапковий, даніо чорнополосий, даніо нігрофасцитус (Brachydanio nigrofasciatus, Danio nigrofasciatus)

0

Коропові (Cyprinidae)

Батьківщиною даніо крапкового є Південно-східна Азія. До Європи вперше був завезений в 1911 р., в СРСР -1957 р.


Даніо крапковий зовні схожий на даніо реріо. Тіло овальної форми. Біля рота розташована одна пара вусиків. Основне забарвлення тулуба білувато-жовте. Спинка забарвлена в оливково-коричневий колір, черевце світле. З боків, від зябрових кришок до кінця хвостового плавника, проходять смужки голубувато-чорного кольору. Під нижньою смугою і на анальному плавнику розташований ряд блакитних крапок (звідси і назва крапковий). Спина і хвостовий плавники жовтувато-коричневі. Статеві відмінності даніо крапкового: колір черевця самця забарвлений в білувато-жовтий колір, у самки в оранжевий, самка більша і довша. У довжину досягає до 4,5 см. Тривалість життя в акваріумі даніо крапкового 3-4 роки.

Даніо крапковий популярна акваріумна рибка. Миролюбна, рухома і зграєва. Добре уживається з різними видами риб, що віддають перевагу яскравому освітленню. Бажано містити в зграї не менше 6 рибок. Мешкає у всіх шарах води.

Утримувати даніо крапкового може будь-який акваріуміст-початківець. Для цього необхідний акваріум об'ємом від 50 л, засаджений дрібнолистими рослинами з різними укриттями. При цьому необхідно залишити добре освітлену вільну зону для плавання. Акваріум повинен бути закритий зверху кришкою, ці рибки дуже стрибучі. Параметри води: жорсткість 5-15°, рн 6,5-7,5, температура 22 - 24°с. Необхідні фільтрація, аерація, протока і щотижнева підміна до 20 % об'єму води.

Даніо крапковий всеїдний: споживає живий, сухий і рослинний корм.

Розводять даніо крапкового в закритому, яскраво освітленому акваріумі, об'ємом від 30 л (на одну самку і двох самців) і рівнем води не більше 15 см. На дно встановлюють сепараторну сітку з дрібнолистими рослинами. Параметри води: жорсткість до 8°, рн 6.5 - 7.0, температура 25 - 28°с. Перед нерестом 7-12 днів тримають самок окремо від самців і рясно годують живим кормом. Підвищення температури на 2-3° і додавання свіжої води є спонукою до нересту. Він протікає рано вранці з включеним освітленням. Самка даніо крапкового відкладає від 200 до 400 ікринок. Після закінчення нересту плідників відсаджують і прибирають сітку з рослинами (заздалегідь акуратно обтрусивши з неї ікру). Інкубаційний період триває від 3-5 днів. Плавати і харчуватися мальки даніо крапкового починають на 5-7 добу. Стартовий корм: «живий пил», інфузорії, коловертки. Можна проводити схрещування з даніо реріо.

Статевої зрілості даніо крапковий досягає в 4-6 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама