Даніо блакитний, даніо Керра (Brachydanio kerri, Blue Danio)

0

Сімейство Коропові (Cyprinidae)

Даніо блакитний мешкає в невеликих струмках Південно-східної Азії: о-ва Сіамської затоки, північної частини Таїланду, південного-заходу Бірми.

У даніо блакитного напівпрозоре витягнуте тіло, сплощене з боків. Є дві пари довгих вусиків. Основне забарвлення тулуба сірувато-блакитне із золотисто-червоним блискучим відтінком (під час нересту забарвлення рибки стає яскравішим), голубувате черево. З боків від очей (очі оточені золотистою облямівкою) до кінця хвостового стебла проходять дві золотисті лінії. Плавники у даніо блакитного прозорі із зеленуватим або жовтим відтінком. Самці відрізняються від самок яскравішим забарвленням (самки мають сіруватий відтінок). Самець дрібніший і стрункіший. У довжину даніо блакитний росте до 4-5 см.

Даніо блакитний миролюбна, активна і зграєва рибка, яка добре уживається з різними видами риб, що віддають перевагу яскравому освітленню. Бажано тримати в зграї з 6-10 рибок. Мешкає у верхніх і середніх шарах води.

Утримувати даніо блакитного нескладно. Для цього необхідний акваріум об'ємом від 50 л, засаджений дрібнолистими рослинами з різними укриттями з корчів і каменів, грунт - дрібні камінчики або гравій. При цьому необхідно залишити добре освітлену вільну зону для плавання. Акваріум повинен бути закритий зверху кришкою, оскільки ці рибки дуже стрибучі. Параметри води: жорсткість 5-15°, рн 6,5-7,5, температура 20 - 24°с. Необхідні фільтрація, аерація, протока і щотижнева підміна до 20 % об'єму води.

Даніо блакитною всеїдний: у їжу вживає живий, сухий і рослинний корм.

Для розведення даніо блакитного необхідний закритий, яскраво освітлений акваріум з хорошою аерацією, об'ємом від 30 л на одну самку і двох самців. Його оснащують фальш-дном з пластикової сітки з дрібнолистими рослинами. Рівень води не повинен перевищувати 15 см, параметри: жорсткість до 10°, рн 6.5 - 7.0, температура 25 - 28°с. Перед нерестом необхідно 7-10 днів тримати самок окремо від самців і рясно годувати тваринним кормом. Стимулом для нього служить підвищення температури (на 3-5° і додаванні в нерестовик свіжої води). Нерест протікає рано вранці з включеним освітленням акваріума. Самка даніо блакитного відкладає близько 400 ікринок. Після закінчення нересту плідників відсаджують. Інкубаційний період залежить від температури води (при теплішій температурі процес відбувається швидше) і триває від 1-4 днів. Плавати і харчуватися вони починають на 5-7 добу. Мальків даніо блакитного вигодовують «живим пилом», інфузоріями, коловертками.

Статевій зрілості даніо блакитний досягає в 4-6 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама