Даніо рожевий, перловий даніо (Brachydanio albalineatus, Pearl danio)

0

Сімейство Коропові (Cyprinidae)

Даніо рожевий мешкає в невеликих річках і струмках Таїланду, Бірми, Малайзії, на о. Суматра.


У даніо рожевого або перлового даніо витягнуте тіло,  злегка сплощене з боків. Біля рота розміщені дві пари вусів. Основне забарвлення тулуба сіро-оливкове з блакитним (фіолетовим) відтінком. Боки даніо рожевого, залежно від освітлення, можуть відливати або сріблястим або сірувато-зеленим кольором, вздовж них проходить червона лінія обрамлена блакитною облямівкою. Наявна вона, як правило, у молодих особин, з віком може зникнути. Спинний і хвостовий плавники забарвлені в зеленуватий колір, анальний з червонуватим відтінком. Статеві відмінності: самець забарвлений яскравіше, в середині хвостового плавника пляма вишневого кольору, за розміром самець менший за самку. Даніо рожевий виростає до 6 см.

Даніо рожевий дуже популярна акваріумна рибка. Мирна, активна і зграєва рибка. Добре уживається з різними видами риб, що віддають перевагу яскравому освітленню. Бажано утримувати її в зграї з 6-8 рибок. Мешкає у всіх шарах води.

Утримувати даніо рожевого дуже просто і під силу акваріумісту початківцю. Потрібен акваріум об'ємом від 50 л, засаджений дрібнолистими рослинами з різними укриттями, грунт - дрібні камінчики або гравій. При цьому необхідно залишити добре освітлену вільну зону для плавання. Акваріум обов'язково повинен бути закритий зверху кришкою, оскільки ці рибки дуже стрибучі. Параметри води: жорсткість 5-15°, рн 6,5-7,5, температура 20 - 24°с. Необхідні фільтрація, аерація, протока і щотижнева підміна до 20 % об'єму води.

Даніо рожевий споживає живий, сухий і рослинний корм.

Для розведення даніо рожевого (так само як і для решти рибок цього вигляду) необхідний закритий, яскраво освітлений акваріум з хорошою аерацією, об'ємом від 30 л на одну самку і двох самців. На дно укладають сепараторну сітку з дрібнолистими рослинами. Рівень води не повинен перевищувати 15 см, параметри води: жорсткість до 8°, рн 6.5 - 7.0, температура 25 - 28°с. Перед нерестом необхідно 7-12 днів тримати самок окремо від самців і рясно годувати живим кормом. Стимулом нересту є підвищення температури на 2-3° і додавання свіжої води. Нерест протікає рано вранці з включеним освітленням. Самка даніо рожевого відкладає близько 300 ікринок. Після закінчення нересту плідників відсаджують і прибирають сітку з рослинами (заздалегідь акуратно обтрусивши з неї ікру). Інкубаційний період залежить від температури води (при вищій температурі процес відбувається швидше) і триває від 3-5 днів. Плавати і харчуватися вони починають на 5-7 добу. Мальків даніо рожевого вигодовують «живим пилом», інфузоріями, коловертками.

Статевої зрілості даніо рожевий досягає в 4-6 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама