Барбус Шуберта (Barbus semifasciolatus "schuberti", Puntius semifasciolatus "schuberti")

0

Сімейство Коропові (Cyprinidae).

Барбус шуберта - колірний вид барбуса зеленого (Barbus semifasciolatus), який отримав свою назву на честь американця Тома Шуберта, що першим його описав. До Росії ця рибка була привезена в 1956 р і з тих пір стала дуже популярною у акваріумістів. Є відомості, що в природі барбус Шуберта мешкає в річках і струмках Південної Азії.


Барбус шуберта має щільне тіло, трохи сплюснуте з боків. На голові крупні очі і одна пара вусиків. Забарвлена ця рибка дуже яскраво. Тулуб  золотисто-оранжевого  кольору з поздовжньою зеленуватою смугою з чорними плямочками на ній, черевце з сріблястим відливом  (цей малюнок може бути відсутнім у самки).  З боків видно найбільш крупні плями. Плавники забарвлені в червонуватий колір. Біля основи хвостового плавця чорна плямочка і декілька на спиною. Черевце у самця барбуса шуберта червоного кольору. Він менший і стрункіший за самку (самка має товстеньке черевце), але забарвлений яскравіше. У довжину можуть досягати до 10 см в акваріумі, як правило, досягають не більше 7 см.

Барбус шуберта миролюбна, активна, зграєва рибка. Добре уживається з будь-якими мирними видами риб. Краще тримати в акваріумі декілька особин (8-10). Мешкають вони в нижніх і середніх шарах води.

Утримувати барбуса шуберта просто. Для цього потрібний  акваріум від 50 л з темним грунтом, Заростями живих рослин і добре освітленою вільною зоною для плавання. Параметри води: жорсткість 4-16°, рн 6,5-7,0, температура 19 - 24°с. Необхідні фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 20 % об'єму води.

Барбуси шуберта вживають живий, сухий і рослинний корм.

Для розведення барбуса шуберта необхідний акваріум об'ємом не менше 30 л на пару рибок, оснащений сепараторною сіткою і засадженою дрібнолистими рослинами. Рівень води не повинен перевищувати 15 см. Вода в акваріумі повинна бути старою і відстояною, тому додавання свіжої води служить сигналом до нересту. Параметри води: жорсткість до 10°, рн 7.0, температура 24 - 27°с. Плідників відсаджують в нерестовик ввечері, а до ранку у них починається матання, після цього їх відразу відсаджують з акваріума. Самка відкладає близько 300 ікринок. Через 3 доби з'являються мальки, харчуватися і плавати починають на 4-у добу. Мальків вигодовують інфузоріями або «живим пилом». Статевої зрілості барбус шуберта досягає в 8-11 місяців.

Тривалість життя барбуса шуберта 3-4 роки.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама