Барбус чорний (Barbus nigrofasciatus)

0

Сімейство коропові (Cyprinidae).

Барбус чорний мешкає в повільно-текучих, дуже зарослих струмках і річках Шрі-ланки. До Росії вперше був завезений в 1954 році. Ця рибка дуже популярна у наших акваріумістів.


У барбуса чорного овальне, витягнуте і сплюснуте з боків тіло. Рот кінцевий, вусики відсутні. Основне забарвлення тіла жовтувате з 3-4 поперечними смужками, краї великих лусочок з сріблястим (іноді золотисто-зеленуватим) відливом. Перша коротка смуга проходить між очима, а остання відмічає задній край хвостового стебла. Рило червонувате. В період нересту забарвлення тіла у риб міняється: у самки - смужки стають чіткішими, у самця - передня частина тіла забарвлюється в темно-червоний колір, задня - в чорний, із зеленуватим відливом. Спинний плавник у самця чорний, анальний чорний з червоним відливом, хвостовий темний. Самка блідіша і дрібніша за самця. У довжину барбус чорний зростає до 7 см.

Барбус чорний дуже рухома, зграєва і миролюбна рибка. Тримати її необхідно групою з 6-7 особин. Добре уживається з різними видами риб, за винятком рибок з широкими або довгими плавниками. Тримається в середніх і нижніх шарах води.

Для утримання барбуса чорного необхідний закритий акваріум об'ємом не менше 60 л з приглушеним, розсіяним освітленням. В ньому повинні бути різні укриття (корчі, камені), зарості рослин і вільне місце для плавання. Грунт - дрібна галька. Параметри води для правильного утримання барбуса чорного: жорсткість до 20°, рн 6.5-7.0, температура 20 - 24°с. Необхідні фільтрація, сильна аерація і щотижнева підміна до 30 % об'єму води.

Барбус чорний споживає живий, рослинний (водорості, обшпарене листя салату, шпинату і кульбаби) і якісні сухі пластівчасті корми. При нестачі рослинного корму барбус чорний починає об'їдати рослини.

Для розведення барбуса чорного необхідний закритий акваріум об'ємом від 40 л з приглушеним освітленням і рівнем води 15 см. На дні акваріума розміщують сепараторну сітку з пучком промитого куширу (рос. роголистник). Параметри води для розведення барбуса чорного: жорсткість 6°, рн до 6,8-7.0, температура 24 - 26°с.  Перед нерестом плідників (1 самку і 2 самці) тримають окремо протягом 1-2 тижнів і рясно годують живим кормом. Нерест проходить рано вранці з першими променями сонця. Рибки з блискавичною швидкістю притискаються один до одного і кружляють, при цьому самка метає, а самець запліднює ікру. Нерест триває близько трьох годин, продуктивність до 400 ікринок. Потім плідників відсаджують, затемняють стінки акваріума, підмінюють до 50% об'єму води і знижують рівень до 10 см. Інкубаційний період 24-36 годин. Через 3-4 дні мальки починають плавати і харчуватися. Стартовий корм: інфузорії, дрібний зоопланктон.

Барбус чорний статевої зрілості досягає у віці 7-11 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама