Барбус метелик (Barbus hulstaerti)

0

Сімейство Коропові (Cyprinidae).

Батьківщина барбуса метелика Африка, нижня течія річки Конго.


Барбус метелик має витягнуте в довжину тіло, профіль спини більш вигнутий ніж черевця, бічна лінія повна. Рот кінцевий з 1 парою коротких вусиків. Хвостовий плавник дволопатевий. Забарвлення тіла: спинка коричнева, бік жовтувато-коричневого або мідного кольору, черевце жовтувато-біле. На боках декілька блискучих чорних плям. Плавники  - від жовтого до ніжно-коричневого кольору, спинний, анальний  і черевні - з чорною облямівкою, у хвостового плавника середні промені чорні. Статеві відмінності: самець яскравіший і менший за самку, за зябровою кришкою у нього пляма у формі півмісяця, спинний плавник з чорним кінчиком; у самки за зябровою кришкою кругла пляма. У довжину барбус метелик досягає до 3,5 - 4 см.

Барбус метелик зграєва, рухома і миролюбна рибка. Тримати її необхідно групою з 6 і більше особин. Сусідами можуть бути різні види риб, окрім малорухливих і риб з широкими і довгими плавниками. Тримається барбус в середньому шарі води.

Утримувати барбуса метелика необхідно в закритому акваріумі завдовжки не менше 80 см з різними укриттями (камені, корчі), заростями рослин (по краях і біля задньої стінки) і вільним місцем для плавання. Освітлення приглушене, розсіяне. Параметри води для утримування барбуса метелика: жорсткість 3 - 50, ph 6.0-6.5, температура 20 - 25 0с. Необхідна сильна фільтрація (бажано використовувати біофільтр), аерація і щотижнева підміна до 30 % об'єму води.

Барбус метелик споживає живий (мотиль, дафнія, коретра, зрідка трубочник), рослинний (водорості, ошпарене листя салату, шпинату і кульбаби) і якісні сухі пластівчасті корми.

Для розведення  барбуса метелика необхідний нерестовик об'ємом від 100 літрів, із слабкою аерацією і рівнем води не більше 15 см. На дно кладуть сепараторну сітку і яванський мох. Встановлюють акваріум так, щоб він освітлювався висхідним сонцем. Перед нерестом плідників (1 самку і 2 самці)  протягом 7-10 днів тримають окремо і рясно годують живим і рослинним кормом. Параметри води: жорсткість до 2о, ph 6.0-6.5, температура 25 - 28 ос. Самка метає до 80 ікринок. Потім плідників відсаджують, знижують рівень води до 10 см і проводять її заміну до 50 %. Інкубаційний період триває 24-48 годин. Ще через 3-4 дні мальки починають плавати і харчуватися. Стартовий корм: живий пил.

Статевої зрілості барбус метелик досягає у віці  4-5 місяців.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама