Барбус сонячний (Barbus gelius, puntius gelius)

0

Сімейство: Коропові (Cyprinidae).

Батьківщина барбуса сонячного Індія, Пакистан і Бангладеш. Мешкає в повільно- текучих річках з піщаним дном. Barbus gelius часто плутають із золотистою селекційною формою вогненного барбуса (Barbus conchonius). Не дивлячись на вельми привабливий зовнішній вигляд, непримхливість і придатність для утримання в загальному акваріумі в компанії дрібних мирних сусідів, сонячний барбус так і не отримав широкої популярності в Росії в порівнянні з іншими видами барбусів.

 

У барбуса сонячного подовжене тіло, профіль спини більш вигнутий ніж черевця, бічна лінія повна. Хвостовий плавник дволопатевий. Основний фон тулуба рибки жовтувато-сріблястий, низ голови і черевце світліші; з боків проходить подовжня блискуча смуга. По всьому тулубу барбуса сонячного розкидані плями чорного кольору (найбільш чіткі з них знаходяться на хвостовому стеблі, біля основи анального плавника і на боці). Всі плавники прозорі з жовтуватим відтінком, лише хвостовий - блідо-рожевий. Статеві відмінності: самці яскравіші за самку, бічна подовжня смуга у них мідно-червона; самки більші і повніші за самців. У довжину барбус сонячний досягає до 4-5 см.

Барбус сонячний зграєва, рухома і миролюбна рибка. Тримати її необхідно групою з 5-15 особин. Сусідами можуть бути різні миролюбні види риб невеликого розміру (наприклад, дрібні харацинові, расбори і так далі). Тримається барбус сонячний в середньому шарі води.

Утримувати барбуса сонячного необхідно в закритому акваріумі об'ємом від 30 літрів (для невеликої зграйки) з різними укриттями, заростями рослин і вільним місцем для плавання. Грунт темний. Освітлення приглушене, розсіяне. Параметри води для оптимального утримання барбуса сонячного: жорсткість 8-150, ph 6.0-7.0, температура 18 - 22 0с. Необхідна фільтрація, аерація і підміна до 30 % об'єму води 1 раз в 2 тижні.

Барбус сонячний споживає живий (мотиль, дафнія, коретра, зрідка трубочник), рослинний (водорості, ошпарене листя салату, шпинату і кульбаби) і якісні сухі пластівчаті корми. Весь корм повинен бути дрібним.

Для розведення барбуса сонячного необхідний нерестовик об'ємом від 10 літрів, із слабкою аерацією і рівнем води не більше 15 см. Як субстрат підходять практично будь-які рослини - криптокорина, гігрофіла, людвігія і так далі. На нерест садять плідників у віці 2 років (1 самку і 2 самці). Протягом 7-10 днів їх тримають окремо і рясно годують живим і рослинним кормом. Параметри води необхідні для нересту: жорсткість 50, ph 6.0-6.5, температуру піднімають на 2-3 о С. Самка метає до 100 ікринок. Потім плідників відсаджують, знижують рівень води до 10 см. Інкубаційний період триває 4-5 діб. Ще через 3-4 дні мальки починають плавати і харчуватися. Стартовий корм: живий пил і інфузорії. При вигодовуванні мальків необхідно ретельно просівати планктон і поступово переходити на збільшення розмірів корму у міру підростання мальків.

Статевої зрілості барбус сонячний досягає у віці 9 місяців.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама