Барбус вогненний (Barbus conchonius, Puntius conchonius)

0

Сімейство Коропові (Cyprinidae).

У природі барбус вогненний мешкає в повільно-текучих і стоячих водоймищах Північно-східної частини Індії. Дуже популярна рибка в наших акваріумах. До Європи вперше була завезена в 1903 році, до Росії в 1920 році. Часто вогненних барбуса використовують при різних іхтіологічних лабораторних дослідженнях.


Барбус вогненний володіє овальним, витягнутим і стиснутим з боків тілом. Вусиків немає. Ця рибка має дуже цікаве і яскраве забарвлення. У передній частині хвостового стебла розташована темна пляма із золотистою окантовкою. Спинка самця забарвлена в блискучий оливково-зелений колір, боки і черево з вогненним відливом (за це рибка і отримала назву барбус вогненний). Самець дрібніший і стрункіший за самку, під час нересту стає червоним. Плавники мідно-червоні. Спинний, анальний і черевні з чорним верхом. Забарвлення самки менш яскраве ніж у самця і варіюється від сіро-бурого до бронзового кольору. Плавники майже безбарвні. Перед нерестом самка дуже повніє. У природних умовах барбус вогненний досягає до 15 см, в акваріумі не більше 8 см. Тривалість життя до 5 років.

Барбус вогненний рухома, невибаглива і миролюбна рибка. У акваріумі бажано містити в зграї не менше 6 особин. Тримається в середніх і нижніх шарах води. Сусідами можуть бути різні види риб, окрім малорухливих і рибок з широкими і довгими плавниками.

Для утримування барбуса вогненного необхідний закритий акваріум об'ємом не менше 60 літрів з приглушеним, розсіяним освітленням. Бажано, щоб він був з темним фоном, тоді рибки прекрасно виглядають у всьому своєму яскравому забарвленні. У нім необхідні різні укриття, зарості  рослин (зокрема плаваючі для тіні) і вільне місце для плавання. Грунт - дрібна галька. Параметри води для правильного утримування барбуса вогненного: жорсткість до 15°, рн до 7.0, температура 16 - 26°с. Необхідні фільтрація, сильна аерація (барбус вогненний чутливий до нестачі кисню у воді) і щотижнева підміна до 30 % об'єму води.

Барбус вогненний споживає живий (мотиль, дафнія, коретра, зрідка трубочник), рослинний (водорості, ошпарене листя салату, шпинату і кульбаби) і якісні сухі пластівчасті корми. При нестачі рослинного корму барбус вогненний починає об'їдати рослини.

Для розведення барбуса вогненного необхідний закритий акваріум об'ємом від 50 літрів з приглушеним освітленням і рівнем води 15 см. На дно укладають сепараторну сітку і яванський мох. Перед нерестом плідників (1 самку і 2 самці) тримають окремо протягом 2 тижнів і рясно годують живим кормом. Параметри води для розведення барбуса вогненного: жорсткість 6°, рн до 6,5-7.0, температура 24 - 26°с.  Нерест проходить рано вранці. Самка метає 200-500 ікринок. Після цього плідників відразу відсаджують, затемняють стінки акваріума і підмінюють до 50% об'єму води. Рівень знижується до 10 см. Інкубаційний період 36-48 годин. Через 3-4 дні мальки починають плавати і харчуватися. Стартовий корм: живий пил, інфузорії, артемія, дрібні дафнії, мікрочерв'яки, потім дрібний циклоп. Дуже важливо, щоб раціон у мальків барбуса вогненного був різноманітним. У нерестовику необхідна фільтрація, аерація і регулярна підміна води.

Статевої зрілості барбус вогненний досягає у віці 8 місяців. Схрещують барбуса вогненного з червоним барбусом, червоно-плавниковим і чорним (потомство безплідне). Виведені вуалеві форми із золотистим забарвленням, меншого розміру.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама