Боція-зебра або смугаста боція (Botia superciliaris, Botia striata Rao)

0

Сімейство В'юни (Cobitidae).

Батьківщиною боції-зебри є Південна Індія, р. Тунга, Шивамагга. У природних умовах риби нечисленні і рідкісні. Акваріумістам боція-зебра відома з 1920 року.


Боція-зебра має витягнуте в довжину тіло: лінія спини вигнута, черевце  майже пряме. Від решти видів відрізняється інтенсивним і чітким розфарбовуванням. Основний фон тулуба сріблястий-жовтий, на ньому розміщені тонкі поперечні смуги темного кольору, які розширюються донизу. Черевце жовтувато-золотисте. Забарвлення рибки залежить від місця вилову і іноді вона дуже схожа на боцію Даріо. Плавники у боції-зебри прозорі з невеликим жовтуватим відтінком і візерунком з чорних крапок. Голова має притуплену форму і три пари вусиків. У природі довжина рибки може досягати 12 см, в неволі не перевищує 5-7 см.

Боція-зебра дуже миролюбна, безневинна, зграєва  рибка. У акваріумі бажано тримати по 4-6 особин. Веде придонний спосіб життя і активна протягом всього дня.

Тримати боцію-зебру потрібно в акваріумі об'ємом не менше 100 літрів з приглушеним світлом і численними укриттями на дні. Грунт потрібен м'який, і піщаний. Рослини в акваріум висаджують великолисті, які добре укорінюються в грунті. Параметри води: жорсткість води до 15°, рн 6,0 - 7,0, температура 22 - 26 °С. Необхідні фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 30 % об'єму води.

Боція-зебра невибаглива до їжі, вживає як живий, так і сухий корм.

Розведення боції-зебри повністю не освоєне.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама