Боція Морлета (Botia morleti)

0

Сімейство В'юни (Cobitidae).

Батьківщиною боції морлета є  Південно-східна Азія, Таїланд. Ця рибка відома акваріумістам з 1855 року.


Боція морлета має витягнуте в довжину тіло, лінія спини вигнута, черевце  майже пряме. Відмінною рисою цієї рибки є вузька чорна смужка, яка проходить від кінчика рота по всьому гребеню спини і закінчується широким чорним кільцем, що охоплює хвостове стебло. Основний колір тулуба світло-коричневий, він дозволяє чудово маскуватися рибкам на піщаному дні. На плавниках при уважному розгляді можна виявити дрібні цятки і штрихи коричневого кольору, іноді з жовто-оранжевим відтінком. На відміну від інших видів Botia, забарвлення у боції морлета залишається незмінним протягом всього життя. Голова має притуплену форму з великими очима без захисної шкіри, під якими знаходяться гострі колючки (риба може їх напружувати і розслабляти). Навколо рота розміщені чотири пари вусів. У довжину може досягати 10 см.

Боція морлета веде придонний спосіб життя, любить ховатися в різних укриттях. Це зграєва рибка. Зустрічаються надзвичайно задиристі і агресивні особини (особливо до пантодонів), тому бажано тримати їх у видовому акваріумі. Боція морлета стає найбільш активною з настанням сутінків.

Тримати боцію морлета потрібно в акваріумі об'ємом 200 л з приглушеним світлом, численними укриттями на дні і великою кількістю рослинності. Грунт має бути м'яким, і піщаним. Температура води повинна бути 26 - 30 °С. Необхідні фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 30 % об'єму води.

Боція морлета всеїдна. Споживає живий, заморожений, сухий, рослинний корм, любить ласувати равликами.

Розведення боції морлети повністю не освоєне.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама