Боція-клоун (Botia macracantha, Chromobotia macracanthus)

0

Сімейство В'юни (Cobitidae).

У природі боція-клоун мешкає у водоймищах багатих водною рослинністю в Південно-східній Азії, Індонезії (Суматра і Борнео). Акваріумістам її поставляють з 1936 року, причому в продаж надходять, як правило, риби, спіймані в природі.


Боція-клоун має подовжене, округле тіло і прекрасне забарвлення. Основний колір тіла варіюється від жовтого до оранжево-червоного, з трьома поперечними чорними клиноподібними смужками. Спинний плавник чорного кольору і лише біля основи жовтий, хвостовий і черевні забарвлені в чорний і червоний кольори. У боції-клоуна крупні очі без захисної шкіри, під якими знаходяться гострі шпильки (риба може їх напружувати і розслабляти). Навколо рота розміщені чотири пари вусів. При щонайменшій небезпеці боція-клоун видає звуки, що нагадують клацання. У довжину може досягати 30 см. Зовнішні статеві відмінності у особин відсутні.

Тримати боцію-клоуна потрібно в акваріумі об'ємом не менше 200 літрів з приглушеним освітленням і багатьма укриттями на дні. Грунт - м'який, піщаний. Рослини в акваріум висаджують великолисті, які добре укорінюються в грунті. Боція-клоун може жити тільки в зграї по 5-7 особин, поодинці вони гинуть, тому краще тримати у видовому акваріумі.  Ростуть дуже повільноі не завжди виявляються витривалими. Параметри води: жорсткість води 5 - 10°, рн 5,8 - 8,0, температура 24 - 30 °С. Необхідні фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 30 % об'єму води.

Боції-клоуни всеїдні. Вони споживають в їжу як живий, так і сухий корм. Бажано давати їм рослинну підгодівлю і вітаміни.

Розвести боцію-клоуна в акваріумі надзвичайно важко. Проте, відомо, що деяким акваріумістам отримати потомство у боції-клоуна все ж таки вдалося.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама