Боція лохаката, Боція Алмора (Botia lohachata Chaudhuri, Botia almorhae)

0

Сімейство В'юни (Cobitidae).

Боція лохаката в природних умовах мешкає у  водоймищах різного типу в Пакистані, Індії, непалі і Бангладеш. Акваріумістам ця рибка відома з 1912 року.


Своїм зовнішнім виглядом боція лохаката дуже схожа на сомиків, проте відносяться до коропоподібних. Вона має витягнуте в довжину тіло: лінія спини вигнута, черевце  майже пряме. Тіло, так само як і плавники, забарвлене в сріблястий колір з темними смужками, які ніби створюють сітку (звідси і назва сітчаста боція). Голова боції лохаката притупленої форми і  має три пари вусиків. У природі довжина рибки може досягати 10 см, в неволі не перевищує 5-7 см.

Боція лохаката миролюбна, зграєва і полохлива рибка. Веде придонний спосіб життя, любить ховатися в різних укриттях. Боція лохаката найбільш активна вдень.

Тримати боцію лохаката потрібно в акваріумі об'ємом не менше 100 літрів з приглушеним освітленням, численними укриттями на дні і великою кількістю рослинності. Грунт - м'який, і піщаний. Параметри води: жорсткість води до 12°, рн 6,0 - 7,0, температура 24 - 28 °С. Необхідні фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 30 % об'єму води.

Боція лохаката всеїдна. Споживає живий, заморожений, сухий і рослинний корм. У акваріумі боція лохаката дуже вигідна, оскільки харчується з дна, підбираючи те, що залишили інші рибки. Вона дуже ненажерлива, особливо в молодості, при переїданні у неї товстіє черевце.

Розведення боції лохаката освоєне зовсім недавно. Для розмноження потрібен акваріум об'ємом 150л. Параметри води: жорсткістю води 11°, рн 7,0, температура 28°с. На дно нерестовика укладають сепараторну сітку. Плідників спочатку тримають окремо один від одного і годують їх переважно рослинним кормом. Розведення відбувається із застосуванням гонадотропних ін'єкцій. Під час нересту самці підхоплюють самку грудним плавником під черевце і підпливають до поверхні води, де відбувається виметування ікри (так відбувається до тих пір, поки вся ікра не буде виметана). Одразу після цього плідників необхідно відсадити з нерестовика (батьки ніякої турботи про потомство не проявляють). Плодючість боції лохаката складає від 3 до 5 тисяч дрібних ікринок сірувато-зеленого кольору. Вони набухають до 2-2,5 мм і через 16-18 годин з них з'являються мальки. Доглядати за мальками легко, вони їдять навіть сухі комбікорми відповідні їм  за розміром. У віці 1 місяця боція лохаката досягає в довжину 1-1,5 см. Їх забарвлення відрізняється від дорослого: спочатку мальки смугасті, а у міру дорослішання у них з'являється сітчасте забарвлення.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама