Боція шахова (Botia kubotai)

0

Сімейство: В'юни (Cobitidae)

Батьківщина шахової боції Бірма. Ця красива рибка одна з нових представників свого роду була описана тільки в 2004 році, тому поки що дуже рідко зустрічається в зоомагазинах.


У шахової боції подовжене тіло: лінія спини вигнута, черевце  майже пряме. Голова має притуплену форму з чотирма парами вусиків. Очі великі. Хвостовий плавник дволопатевий. Основний фон тіла чорнильний з рядами великих і малих плям, які чергуються між собою. Всі плавники світлі з синьо-чорними смужками. Статеві відмінності: не виявлені. У довжину шахова боція росте до 10 см.

Шахова боція дуже активна, мирна і трохи полохлива рибка. Тримати її потрібно групою з 6-8 особин з рухомими, але неагресивними видами риб, які не набридатимуть рибкам своєю зайвою увагою. Активність проявляє вдень. Часто можна спостерігати, як боції веселою зграйкою снують по акваріуму у пошуках їжі, ганяються один за одним або як пара молодих рибок з'ясовує відносини (при цьому, їх забарвлення стає значно блідішим). Шахова боція не територіальна рибка: в одному пустотілому корчі можуть мирно співіснувати до 5-6 рибок. Відпочивати боції люблять на широкому листі рослин.

Для утримування шахової боції потрібен акваріум об'ємом 80 літрів (на пару рибок) з різними укриттями (корчі, печери з каменів, квіткові горщики) і заростями рослин, висаджених біля бокових стінок або на задньому плані. Освітлення повинне бути приглушеним, розсіяним. Як грунт підходить пісок або дрібний гравій (боції люблять поритися в грунті у пошуках залишків корму). Параметри води оптимальні для утримання шахової боції: жорсткість до 15°, рн 6.8 - 7.5, температура 24-28°с. Необхідна постійна фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 30 % об'єму води. Шахова боція сприйнятлива до паразитів шкіри.

Шахова боція вживає живий корм (мотиль, коретра, любить равликів) з додаванням рослинного (листя салату, шпинату і так далі) і замінники. Періодично необхідно влаштовувати розвантажувальні дні, оскільки рибка схильна до переїдання.

Розведення шахової боції повністю не освоєне.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини

tilted uterus during pregnancy

Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама