Акантофтальмус напівопоясаний (Acanthophthalmus semicinctus, Pangio semicincta)

0

Акантофтальмус напівопоясаний мешкає в повільно-текучих струмках і канавах з м'яким грунтом Південно-східної Азії: Зондськие о-ви, п-ів Малакка.


У акантофтальмуса напівопоясаного тіло червоподібної форми, трохи сплощене з боків в області хвоста, бічна лінія відсутня. Все тіло, окрім голови, покрите дрібною лускою. Очі з тонкою, прозорою шкірястою плівкою і під кожним оком колючка, роздвоєна на кінці. Рот нижній з трьома парами вусів, що полегшують пошук корму в мулистому грунті. Плавники невеликі. Спинний плавник знаходиться на задній половині тіла. Забарвлений тулуб в золотисто-червоний колір, біля черева рожевий. На тілі 12-16 широких поперечних смуг клиновидної форми (часто зі світлою ділянкою усередині) темно-коричневого майже чорного кольору, які, як правило, не перетинають середину тіла (за винятком 3 смуг біля голови і смуги на кінці хвостового стебла). Статеві відмінності: у самця потовщений другий промінь грудного плавника; у самки плавники менші, трохи щільніше черево, в якому можуть бути видні прозорі, зеленуваті ікринки. У довжину акантофтальмус напівопоясаний досягає 8 см. Тривалість життя до 5 років.

Акантофтальмус напівопоясаний донна і миролюбна риба. Активність проявляє з настанням сутінків. Віддає перевагу чистій і прозорій воді, укриттям від світла і м'якому грунту, в який із задоволенням заривається. Уживається з будь-якими дрібними миролюбними рибами, що мешкають в середніх і верхніх шарах акваріума. При різких перепадах атмосферного тиску акантофтальмуси стають дуже неспокійними.

Акантофтальмуса напівопоясаного можна тримати в загальному акваріумі об'ємом від 70 літрів з грунтом з обкачаного річкового піску (місцями з шаром торфу). Як укриття використовують зарості рослин (зокрема плаваючих), корчі, камені і так далі. Освітлення розсіяне. Параметри води для утримання акантофтальмуса: жорсткість 5-20°, ph 6.5-7.2, температура 22-30° C. Необхідні постійна фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 25 % об'єму води.

Акантофтальмус напівопоясаний споживає живий (дрібний мотиль, трубочник), рослинний і сухий штучний корми (80% живого і 20% рослинного замінника), любить спеціальні пігулки для донних риб. Акантофтальмус напівопоясаний підбирає корм тільки з дна і є чудовим чистильником.

Для розведення акантофтальмуса напівопоясаного необхідний акваріум об'ємом від 30 літрів, обладнаний сепараторною сіткою. Встановлюють нерестовик так, щоб риб ніщо не турбувало. Параметри води для розведення акантофтальмуса: жорсткість 5-15°, ph 6.5-7.0, температура 27-28° C і рівнем води 20 см. На нерест садять групу риб з 3-6 особин (у самки повинне бути збільшене черевце) у віці від 1 року, де на одну самку доводяться два самці. Для стимуляції нересту плідникам роблять ін'єкцію гонадотропіну хоріонічного з розрахунку 50-70 м.е. на 1 рибку. Оскільки акантофтальмуси дуже рухомі риби, утримати їх в руках практично неможливо. Для цього, перед ін'єкцією рибок поміщають в невеликий відсадник у воду якого додали декілька крапель новокаїну. Через 5-10 хв. рибки ціпеніють, і їм легко можна зробити ін'єкцію. Після цього плідників переносять в акваріум. Через декілька годин самці починають переслідувати самок, притискаються головою до голови самки, при цьому як би підтримуючи її своїм грудним плавником. У цьому положенні пара швидко плаває біля дна акваріума, потім піднімається до поверхні. У цей момент самка метає порцію світло-зелених, клейких ікринок, які опускаються на дно або приклеюються до рослин. Продуктивність 500-700 ікринок. Плідників одразу ж відсаджують. Через добу з ікри з'являються крихітні зелені личинки, а ще через 4 дні мальки починають плавати і харчуватися. Стартовий корм: інфузорії, дрібно нарізаний трубочник, коловертки або науплії артемії.  Також можна вигодовувати їх сухим кормом, призначеним спеціально для мальків ікрометаючих риб.

Статевої зрілості акантофтальмус напівопоясаний досягає у віці 8-12 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама