Скалярія висока або високотіла (велика) (Pterophyllum altum Pellegrin)

0

Сімейство Цихліди (Cichlidae).

Скалярія висока або високотіла (велика) мешкає в Південній Америці, в басейні річки Оріноко серед заростів очерету. Вважається підвидом звичайної скалярії.


У скалярії високої або високотілої (великої) ромбоподібне і сплощене з боків тіло. Відмітною особливістю рибки є різкий перехід між лобом і витягнутим рилом з сідловидним поглибленням. Спинний і анальний плавники витягнуті, трикутної форми. Черевні - подовжені, ниткоподібні. Основне забарвлення тулуба скалярії великої зеленувато-сіре, на відблиск сріблясне.  Спинка трохи темніша, зеленувато-коричневого тону. З боків розміщені 4 вертикальних чорних смужки, які проходять: одна через око, дві через тулуб і ще одна по хвостовому стеблу. Крайні промені хвостового плавника сильно витягнуті. Статеві відмінності: самка в період нересту набагато повніша за самця. Скалярія висока або високотіла в довжину досягає 18-20 см, у висоту 35-40 см. Тривалість життя залежно від умов утримання може складати 10-12 років.

Скалярія висока або високотіла (велика) миролюбна і зграєва рибка. Тримати можна з будь-якими неагресивними рибами. Манера плавання в акваріумі різка, з великою кількістю вертикальних переміщень. Мешкає в середніх шарах води.

Для утримання скалярії високої або високотілої (великої) необхідний просторий і високий акваріум об'ємом не менше 100 л із заростями рослин і вільним місцем для плавання. Характеристика води для правильного утримання: жорсткість до 12°, рн 6.0-7.0, температура 25 - 27°с (при карантині 32-34°с протягом декількох діб). Необхідні постійна сильна фільтрація і аерація. Ці рибки украй чутливі до якості води, тому для них просто необхідна щотижнева підміна до 30 % об'єму води. Скалярія висока або високотіла погано переносить різний шум. Легко заражається іхтіофтиріозом.

У їжу скалярія висока або високотіла (велика) вживає різний корм: живий, заморожений і рослинний (в т.ч. салат), а також замінники. Після появи цих рибок у вас акваріумі перший час не рекомендується годувати їх живим кормом (мотиль, коретра), краще всього давати подрібнені морепродукти, скоблене яловиче серце або сухий корм. Живих ракоподібних або личинок комах давати тільки після обробки в розчині формаліну. Скалярія велика їжу може збирати як з поверхні води, так і з дна.

Розведення скалярії високої в акваріумі украй рідкісні. Як правило, рибки імпортуються з Південної Америки. Відомо, що нерест може проходити в загальному акваріумі. Характеристика води для розведення: жорсткість до 1-5°, рн 5.8-6.2, температура 30 - 31°с. Ікру скалярія велика відкладає на листя рослин. Інкубаційний період (при температурі 30°с) складає 60 годин. Статевої зрілості досягають в 8-10 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама