Псевдотрофеус зебра (Pseudotropheus zebra)

0

Сімейство цихліди (Cichlidae).

Псевдотрофеус зебра мешкає в Африці, в прибережній скелястій зоні озера Малаві. Вперше привезена до Росії в 1973 році.


У псевдотрофеуса зебри витягнуте в довжину і трохи стисле з боків тіло. Велика голова і великі очі. У дорослих самців є жирова подушка в області лоба. Рот кінцевий, товсті губи. Спинний плавник довгий. Псевдотрофеус виділяється дивовижною поліморфічністю. Існує більше 50 природних колірних варіантів, але найбільш поширені наступні форми забарвлення: блакитна форма, біла форма, червона самка і червоний самець (подвійна червона зебра), оранжево-червона самка і блакитний самець (червона зебра), жовто-оранжева форма з чорно-коричневими плямами. У Росії найбільш поширена блакитна смугаста форма: тіло і плавники самця від світло-блакитного до темно-блакитного кольору з 7-9 поперечними темними смужками. На анальному плавнику декілька жовтих плямочок, які нагадують ікру з чорною окантовкою. Самка забарвлена в жовтувато-білий колір, з розкиданими по всьому тілу і плавниках численними темно-коричневими плямочками. Забарвлення риб безпосередньо залежить від їх віку і стану. У довжину псевдотрофеус зебра росте до 15 см.

Псевдотрофеус зебра територіальна і агресивна рибка, між самцями спостерігається ієрархія. Тримати можна як у видовому, так і в загальному акваріумі з малавійськими цихлідами. На одного самця повинно припадати декілька самок. Пари створюють тільки в період нересту. Тримається псевдотрофеус зебра в середньому і нижньому шарах води.

Для утримання псевдотрофеуса зебри необхідний акваріум від 150 літрів з ландшафтом з каменів, що досягають поверхні води (з верхньою частиною, що обросла водоростями), щілинами і печерами. Можна посадити рослини з жорстким листям і сильною кореневою системою, на каменях укріпити папороті. Освітлення в акваріумі краще зробити комбіноване: лампи розжарювання і люмінесцентні лампи. Параметри води для оптимального утримання псевдотрофеуса: жорсткість води 4-20°, рн 7.2-8.5, температура 24-28°с. Бажана аерація, сильна фільтрація і щотижнева підміна до 30 % об'єму води.

Псевдотрофеус зебра споживає рослинний (до 60 %): салат, капуста, солодкий червоний перець, кропива, чорний хліб;  тваринний (40 %): дафнія і циклопи (забезпечують яскраве забарвлення риб), коретру; а також сухий і заморожені корми.

Нерест псевдотрофеуса зебри може проходити в загальному акваріумі. На дно кладуть дренажні трубки з великим отвором так, щоб вони були добре видимі з будь-якого кутка. Самка метає від 40-100 ікринок діаметром 4 мм. Протягом 17-21 дня самка інкубує ікру в роті (можлива штучна інкубація ікри). Стартовий корм: дрібний планктон. До 6-7 місяців мальки мають однотонне сіро-коричневе забарвлення.

Статевої зрілості псевдотрофеус зебра досягає у віці 8-12 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама