Нанохроміс трансвестітус, нанохроміс розкішний (Nanochromis transvestitus)

0

Сімейство Цихліди (Cichlidae).

Нанохроміс трансвестітус мешкає в скелястих, піщаних районах озера Маї-ндомбе (озеро Леопольда) і басейну річки Конго.


Тіло нанохроміса трансвестітуса довгасте, стисле з боків, профіль спини вигнутий сильніше, ніж черевця. Рот кінцевий, губи товсті. Спинний плавник довгий. Самець забарвлений в блідо-голубий колір з 5-6 поперечними чорними смужками, що починаються від середньої лінії тіла, частина з яких закінчується біля верхньої частини спинного плавника. Хвостовий плавник блакитний з темною облямівкою, решта прозорі. Самка нанохроміса трансвестітуса забарвлена набагато яскравіше за самця. Її тулуб бежевого кольору з бронзовим відтінком, черевце рожево-червоне. На тілі ледве помітні 4 поперечних смужки. Анальний плавник, задня частина спинного і хвостового з біло-блакитними смужками. Плавники самки розвинені слабкіше, ніж у самця. У довжину самець росте до 8 см, самка до 6 см. Тривалість життя нанохроміса трансвестітуса в неволі 4 роки.

Нанохроміс трансвестітус територіальна рибка. Як правило, нанохроміси формують моногамні сім'ї (самка і самець залишаються разом до кінця життя) і пара, а не тільки самець займають певну територію, яку потім разом і захищають. В сусіди підходять різні мирні види риб. Тримається нанохроміс трансвестітус в середньому і нижньому шарах води.

Для утримання нанохроміса трансвестітуса необхідний акваріум об'ємом від 60 літрів з різними укриттями і печерами з каменів, що перевищують кількість пар. При споруді печер необхідно враховувати той чинник, що рибки постійно підкопують пісок під каменями і їх необхідно укласти так, щоб печера не звалилася. З боків і на задньому фоні акваріума висаджують рослини з сильною кореневою системою, ретельно закріплені в грунті. Параметри води для оптимального утримання нанохроміса трансвестітуса: жорсткість 5-22°, ph 5.5-6.2, температура 24-26°с. Необхідна фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 25% об'єму води.

Харчується нанохроміс трансвестітус  живим (трубочник, мотиль, коретра), замороженим і сухими кормами.

Для розведення нанохроміса трансвестітуса необхідний акваріум об'ємом від 40 літрів з укриттями. Параметри води для розведення: жорсткість 5°, ph 5.5-6.2, температура 25-29°с. Самка метає від 40 до 70 білих довгастих ікринок. Батьки, як правило, разом доглядають за ікрою і мальками. У випадку якщо самець заважає самці це робити його бажано відсадити в інший акваріум.

Інкубаційний період триває дві доби. Коли личинки вилупилися, батьки переносять їх в заздалегідь підготовлені ямки в піску або в печеру. Через 4 - 5 днів мальки починають плавати і харчуватися. Стартовий корм: науплії артемії і "живий пил". Ростуть мальки нанохроміса трансвестітуса швидко.

Статевої зрілості нанохроміс трансвестітус досягає у віці 5-7 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама