Наннакара зелена, наннакара аномала (Nannacara anomala)

0

Сімейство: Цихліди (Cichlidae)

Наннакара зелена мешкає на півночі Південної Америки.


У наннакари зеленої трохи подовжене і стисле з боків тіло, профіль спини і черевця злегка вигнутий. Спинний плавник довгий. Самця від самки можна відрізнити за формою плавників (у самця кінці анального і спинного плавників загострені, у самки округлені) і за колірною гамою. Забарвлення самця наннакари: основний колір тіла зеленуватий, спинка темніша (коричнево-зелена), груди і живіт оранжеві. Іноді з боків виявляється темна подовжня смуга. На лусочках є темні крапки, які створюють узор з подовжніх смуг, що перериваються. Забарвлення плавників може бути різноманітним. Найбільш характерне: спинний плавник зелено-блакитний, облямований криваво-червоним, з молочно-білою смугою під облямівкою. Хвостовий і анальний плавники ніжно-оранжеві, на кінчиках фіолетові. Основний колір тіла самки наннакари зеленої - жовтувато-коричневий, малюнок з боків такий як у самця, крапки на лусочках золотисто-коричневі. В період догляду за потомством на боці з'являється малюнок з 2 темно-коричневих подовжніх смуг, що перетинаються 6-8 поперечними. Самець наннакари зеленої в довжину досягає 8 см, самка не більше 6 см.

Наннакара зелена миролюбна і спокійна рибка, що проявляє агресію тільки в період нересту. Можна тримати пару рибок в загальному акваріумі з невеликою зграйкою рухомих риб з сімейства харацинових. У великому акваріумі можна тримати одного самця і декілька самок, але тільки не двох самців, оскільки один з них постійно буде знаходитися на території самок, переслідуватиметься ними і, врешті-решт, буде вбитий. Наннакара зелена не риє грунт і не чіпає рослини. Тримається в середньому і нижньому шарах води.

Тримати наннакару зелену потрібно в акваріумі об'ємом від 70 літрів з різними укриттями (наприклад, корчі, гладкі камені, будови з них, печери), заростями рослин і вільним місцем для плавання. Дно покривають дрібним гравієм (2-5 мм). Параметри води оптимальні для утримання наннакари зеленої: жорсткість 5-20°, рн 6.0 - 7.5, температура 22-26 °С. Необхідна фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 25% об'єму води.

Наннакара зелена споживає живий корм (циклопи, дафнії, личинки комарів) і замінники.

Нерест наннакари зеленої може проходити як в загальному так і в нерестовому акваріумі, довжиною від 60 см. Параметри води для розведення: жорсткість до 10°, рн 6.0 - 7.0, температура 24-27 °С. Нерест парний. Самка метає на камінь або в печері від 50 до 300 ікринок, які запліднює самець. З цієї миті самка починає доглядати за ікрою, обмахує її плавниками і стає надзвичайно агресивною. При появі в радіусі 25 см інших риб або самця самка може їх убити. Тому якщо акваріум невеликого об'єму і самцеві ніде сховатися від самки його необхідно відсадити. Інкубаційний період триває 2-3 доби. Личинок, що вилупилися, самка переносить в заздалегідь вириту ямку. Ще через 5-7 днів мальки починають плавати і харчуватися, і самка водить їх під своїм захистом по акваріуму. У крупному акваріумі буває, що самець теж бере участь в догляді за зграйкою, причому в сутичках з самкою за право догляду, в більшості випадків, перемагає самець, який набуває забарвлення самки. Стартовий корм для мальків наннакари зеленої: коловертки, найдрібніші науплії циклопа і щойно виклюнутіі науплії артемії.

Статевої зрілості наннакара зелена досягає у віці 7-10 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама