Меланохроміс Чіпока або меланохроміс чіпокський (Melanochromis chipokae)

0

Сімейство Цихліди (Cichlidae).

Меланохроміс Чіпока мешкає в Африці, в прибережній скелястій зоні озера Малаві.


У меланохроміса Чіпока витягнуте в довжину тіло і порівняно плоскі боки. Великі очі, товсті губи. Спинний плавник довгий. Самець меланохроміса Чіпока забарвлений у фіолетово-синій колір з подовжньою світло-блакитною смугою, що проходить від краю зябрової кришки і до кінця хвостового стебла. Спинний плавник ясно-блакитний, хвостовий чорно-синій з жовтою облямівкою. Анальний плавник темно-блакитного кольору зі світлою окантовкою і 2-3 невеликими округлими пісочно-жовтими плямами, що нагадують ікринки. Самки, як і молоді особини, забарвлені в жовтий або зеленувато-жовтий колір з двома горизонтальними чорними смужками на тулубі і однією смугою на спинному плавнику. Спинний і анальний плавники у неї жовті, спинний з темною облямівкою. Хвостовий плавник темного кольору з жовтою облямівкою. У довжину самець меланохроміса Чіпока досягає 14 см, самка трохи менша.

Меланохроміс Чіпока невибаглива, міролюбна  і територіальна рибка (при нестачі простору). Тримати потрібно групою з переважанням самок (на 1 самця садять від 3 до 8 самок). Меланохроміс Чіпока краще всього уживається з африканськими цихлідами.

Для утримання меланохроміса Чипока необхідний акваріум від 150 літрів з різними укриттями з каменів, черепашника і череп'я. Причому кількість укриттів повинна біти більшою за кількість самок. З рослин підходять тільки твердолисті види (валліснерія, кушир). Освітлення в акваріумі краще зробити комбіноване: лампи розжарювання і люмінесцентні. Параметри води для оптимального утримання меланохроміса Чіпока: жорсткість води 8-20°, рн 7.2-8.5, температура 25-27°с. Бажана аерація, фільтрація і щотижнева підміна до 25 % об'єму води.

Меланохроміс Чіпока харчується рослинним кормом (до 60 %): салат, капуста, солодкий червоний перець, кропива, чорний хліб (при авітамінозі в нього додають вітаміни, скачують кульки і у такому вигляді згодовують рибам);  тваринним (40 %): дафнія і циклоп (забезпечують яскраве забарвлення риб), коретра; а також сухими і мороженими кормами («Tetraminpro», «Tetra Cichlid», серія «Tetradelica», «Neon Daphnia», «Neon Cichlid Mix», «Neon Artemia» і ін.).

Нерест у меланохроміса Чіпока парний і проходить в укритті в темний час доби. За 1 день до нересту у самки з'являється малопомітний яйцеклад. Самка метає до 60 ікринок і виношує ікру в роті близько 3 тижнів. Після нересту самку бажано відсадити в 20-літровий акваріум з системами фільтрації, аерації і температурою води 26-28°с. Для профілактики у воду додають метиленовий синій. Протягом інкубаційного періоду самка сильно худне і голова її здається дуже великою через збільшений горловий мішок. В цей час вона стає дуже полохливою, тому якомога менше її турбуйте, інакше вона може проковтнути ікру. Щоб уберегти потомство деякі акваріумісти інкубують ікру штучно. Для цього через 7 днів після нересту самку відловлюють з відсадника і, розкривши їй рот, обережно витрушують ікру в інкубатор об'ємом 5-20 літрів. При цьому краще не натискати на горловий мішок, щоб не роздавити ікринки. Памолодь починають годувати після повного розсмоктування жовткового мішка. Стартовий корм: дрібний планктон.

Через місяць після першого нересту самка знову готова до ікрометання.

Статевої зрілості меланохроміс Чіпока досягає в 8-10 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама