Цихліда-тапір, лабеотрофеус Фуеллеборна (Labeotropheus fuelleborni)

0

Сімейство цихліди (Cichlidae).

Батьківщиною цихліди-тапіра, лабеотрофеуса Фуеллеборна є Африка - скелясте, заросле водоростями побережжя озера Малаві. Ці райони багаті киснем, через хвилі, що постійно розбиваються об скелі. У наших акваріумах з'явилася тільки в 70-х роках, притому, що є однією з "старих" африканських цихлід.


Цихліда-тапір має високе, витягнуте в довжину, сплощене з боків тіло. Відмінною рисою цієї рибки є форма носа, що нагадує короткий хобот тапіра (звідси і назва). На великій голові розміщені великі очі. Рот і зуби влаштовані таким чином, що дають  можливість рибці легко відскрібати водорості, що наросли на каменях. Спинний і анальний плавники загострені. Спинний - довгий, проходить від потилиці і до основи хвостового стебла. Забарвлення тіла має декілька колірних форм (причому самці і самки відрізняються один від одного): жовта з коричневими крапочками, блакитна з блиском, бузкова, оранжево-червона і сріблясто-пісочна з коричневими, чорними і червонуватими цятками. У природних умовах найчастіше можна зустріти: самців - блакитного кольору з 10-12 синіми поперечними смужками, спинний плавник у них світло-блакитний в задній частині червоно-оранжевий, анальний плавник цегляного кольору з біло-чорною облямівкою і жовтими плямами. Самки в природних умовах жовтого або світло-блакитного кольору з кавовими крапочками. У акваріумі самці можуть досягати в довжину 15 см, самки до 13 см.

Цихліда-тапір, лабеотрофеус Фуеллеборна територіальна, відносно мирна рибка. Можна тримає в зграї з переважанням самок (3:1), в сусіди краще брати малавійських цихлід. Мешкає в середньому і нижньому шарах води.

Тримати цихліду-тапіра, лабеотрофеуса Фуеллеборна не складно, оскільки ця рибка невибаглива і витривала. Потрібен акваріум з яскравим освітленням (використовують люмінесцентні лампи), об'ємом від 150 л (25 л на кожну особину) з піщаним грунтом і різними укриттями: щілини і гроти з каменів, а також дуже важливо, щоб укриття розташовувалися по всій висоті акваріума (для обростання водоростями). У акваріум з цими рибками краще всього використовувати рослини: деякі види ротали, яванський мох (1 раз на тиждень його необхідно промивати), гігрофіл, папороть цератоптеріс, ехінодоруси, мікрозоріум, валліснерію і людвігію. Параметри води для правильного утримання цихліди-тапіра: жорсткість  8-15°, рн 7.5-8.5 (не нижче 7.0), температура 24 - 27°с. Рекомендується фільтрація, сильна аерація (вимогливі до вмісту кисню у воді) і підміна до 25 % об'єму води (2 рази  на тиждень). У брудній воді можуть захворіти водянкою. При поганому самопочутті рибки у воду додають морську або кухонну сіль (60-80 гр на 100 л), в крайньому випадку 5-6 чайних ложок питної соди.

Основним кормом для цихліди-тапіра, лабеотрофеуса Фуеллеборна є рослинний (не менше 90 %). Вживають також тваринний корм і замінники. Можна робити суміш з солодкого болгарського перцю, листя салату, шпинату, кульбаби або інших рослин з додаванням живого (дощові черв'яки, личинки і німфи водних комах, дафнії, а також роблять фарш з кальмара або яловичого серця). Але не слід забувати про те, що від дуже калорійної їжі рибки можуть захворіти.  Спочатку з'являються довгі світлі екскременти, які довго бовтаються біля анального отвору, потім рибки роздуваються, відмовляються від їжі, лягають на дно і незабаром гинуть. Щоб їм допомогти необхідно розчинити у воді метронідазол (з 0,25 гр. на 50 л води). При цьому фільтр потрібно відключити, а аерацію підсилити. На 5 день міняють воду в акваріумі (50%) і знову в тій же пропорції додають ліки. Рибок переводять на строгу рослинну дієту. Також в профілактичних цілях можна 1 раз на місяць давати рибам корм з метронідазолом (0,7 г ліків на 100 г корму).

Цихліда-тапір, лабеотрофеус Фуеллеборна нереститься в загальному акваріумі. Стимулом служить збільшення температури. Параметри води для нересту: жорсткість  10-15°, рн 7.2-7.5, температура 25 - 28°с. Ікру самка відкладає або на плоский камінь, або на вириту заздалегідь самцем ямку або просто на грунт. Вона кожного разу відкладає по 1-3 ікринки, потім бере їх в рот і підпливає до анального плавника самця, щоб їх запліднити. Продуктивність від 30 до 80 ікринок.  Самка виношує ікру в роті протягом 19-20 днів. В цей час вона дуже полохлива (при переляку може проковтнути потомство) і її необхідно захищати від всіляких стресів. Крім того, вона не може вживати корм і сильно слабкіє, а це може привести до загибелі. Тому багато акваріумістів прагнуть виростити ікринки в інкубаторі. Для цього беруть самку, що віднерестилася, і виймають ікринки з рота. Поміщають їх в ємність з чистою водою, м'яким освітленням, сильною течією (ікринки повинні перекочуватися), а такими самими параметрами води як в акваріумі. Необхідно обробити ікринки слабким розчином метиленового синього. Стартовий корм для мальків - дрібний циклоп. Схрещують цихліду-тапіра, лабеотрофеуса Фуеллеборна з лабеотрофеусом звичайним.

Статевої зрілості цихліда-тапір, лабеотрофеус Фуеллеборна досягають у віці 8-12 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама