Хеміхроміс золотистий (Hemichromis fasciatus)

0

Сімейство: Цихліди (Cichlidae).

Хеміхроміс золотистий мешкає в озерах, річках, зрошувальних канавах і дрібних ставках в Західній Африці. До Європи рибка вперше була завезена в 1905 р., в СРСР в 1961 р.


У хеміхроміса золотистого витягнуте в довжину і стисле з боків тіло. Лінії спини і живота однаково зігнуті. Лоб крутий, товсті губи. Спинний плавник довгий, хвостовий - віялоподібний. Спинка оливкова, боки жовтуваті із зеленим блиском, черевце брудненько-біле до жовтого кольору. На зябровій кришці зеленувато-блакитна пляма, на боках - чотири округлі темні плями. Плавники зеленувато-жовті. В період нересту тіла хеміхроміса набуває насиченого золотистого блиску, черевце стає червонуватим. Статеві відмінності: самець більший і стрункіший за самку. У природі хеміхроміс золотистий досягає 30 см, в акваріумі не більше 12-15 см. Тривалість життя близько 10 років.

Хеміхроміс золотистий агресивна і територіальна рибка. У невеликих акваріумах між особинами виникають часті сутички, в яких рибки наносять один одному серйозні пошкодження. Хеміхроміс золотистий добре уживається з схожими за розміром рибами (барбусами, цихлідами). Бажано тримати у видовому акваріумі групу риб з 4-6 особин. Тримається хеміхроміс в середніх і нижніх шарах води.

Хеміхроміса золотистого необхідно тримати в акваріумі від 120 літрів з різними укриттями (корчами, будовами з великих каменів, печерами як укриттями, плоскими каменями) і надійно закріпленими твердолистими рослинами. Параметри води для утримання хеміхроміса золотистого: жорсткість до 20°, рн 6.8-7.5, температура 22-26 °С. Необхідна фільтрація, аерація і щотижнева підміна води до 25% об'єму.

Хеміхроміс золотистий споживає живий корм і замінники.

Нерест хеміхроміса золотистого парний (краще всього підходить пара, що утворилася з памолоді), проходить в тому ж акваріумі, де тримаються риби. Параметри води для розведення: жорсткість до 20°, рн 6,5-7,5, температура 25-28 °С. Самка метає до 500 ікринок. Ікру, як правило, відкладає на плоский камінь. Під час догляду за ікрою і потомством риби стають дуже агресивними. Інкубаційний період триває 2-5 діб, потім батьки переносять мальків в заздалегідь вириті ямки. Мальки починають плавати через 4-6 діб. Батьки активно доглядають за мальками, збирають їх в зграйку, і годують, перетираючи для них крупний корм. Стартовий корм: живий пил, науплії артемії. Якщо мальки хеміхроміса золотистого вивелися в загальному акваріумі (а не у видовому) через деякий час бажано їх відсадити в окрему ємність (оскільки батькам не завжди вдається захистити мальків від інших риб).

Статевої зрілості хеміхроміс золотистий досягає у віці 12-15 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама