Цихлазома смарагдова, цихлазома винна, бражник винний, цихлазома Красса (Cichlasoma temporale)

0

Сімейство: Цихліди (Cichlidae).

Батьківщина цихлазоми смарагдової басейн річки Амазонка. Мешкає рибка в спокійних неглибоких річках і озерах з безліччю природних укриттів.


У цихлазоми смарагдовою злегка витягнуте в довжину і стисле з боків тіло. Лінія лоба круто піднімається вгору, дорослі особини - з високою спинкою. Голова велика, очі великі, губи товсті. Забарвлення тіла варіюється залежно від місця походження і самопочуття рибки. Як правило, вона коричнево-зелена з червонуватим або золотистим блиском, який в нижній половині тіла, на грудях, голові і уздовж основи хвостового плавника переходить в темно-червоний колір. Від ока і до маленької плямочки на верхній частині основи хвостового плавника проходить темна смуга, яка може зникати. Посередині тіла розміщена велика чорна пляма. Іноді з боків і на голові виявляються неясні поперечні смужки. Плавники бражника винно-червоного кольору. Спинний з темною облямівкою, хвостовий плавник з темними поперечними смугами. Статеві відмінності: самець більший, жирова шишка на лобі у нього більша ніж у самки, спинний і анальний плавники подовжені. У природних умовах цихлазома смагардова досягає в довжину до 30 см, в неволі до 20 см.

Цихлазома смарагдова миролюбна рибка. Агресію може проявляти в період нересту і догляду за потомством. При переляку швидко впадає в шоковий стан (при цьому стає червоно-бурою з розкиданими по тілу жовтими плямами): стиснувши плавники, вона лягає на бік, нагадуючи листя, що впало у воду (це відбувається незалежно від величини і віку рибки). Цихлазома винна добре уживається з схожими за темпераментом і розмірами іншими цихлідами, сомами, а також з різними видами швидко-плаваючих риб (наприклад, меланотеніями), які допомагають знімати рибці стрес.  

Тримати цихлазому смарагдову можна в загальному акваріумі об'ємом від 200 літрів з різними укриттями (корчі, насипи каменів) і заростями рослин (краще всього підійдуть твердолисті рослини в горщиках). Параметри води: жорсткість до 5-20°, ph 6.5-7.5, температура 25-30°с. Необхідна постійна фільтрація і аерація, а також щотижнева підміна до 25 % об'єму води.

Цихлазома смарагдова споживає будь-який живий корм (дафнію, коретру, мотиля, трубочника, різних комах: тарганів, мух і ін.), рослинний і замінники. При повноцінному і різноманітному харчуванні, а також при спокійному (без стресів) існуванні бражник швидко звикає до нового місця і добре росте.

Нерест цихлазоми смарагдової може проходити в загальному акваріумі. Стимулом служить підвищення температури води і поступове додавання до 40 % дистильованої води. Пара, що сформувалася, вибирає собі який-небудь камінь або керамічний горщик, починає рити поряд грунт і охороняти це місце. Самка поволі рухається по субстрату і відкладає по 8 - 10 ікринок, а самець запліднює їх. Залежно від віку плідників продуктивність може коливатися від 200 до 600 ікринок. Під час нересту, який триває близько півтори години, рибок не можна турбувати. Бажано на цей час завісити стінки тканиною або папером. Винні цихлазоми дуже дбайливі батьки, вони активно доглядають за ікрою і підростаючими мальками. Після завершення нересту над кладкою в основному знаходиться самка, а самець охороняє прилеглу територію. Інкубаційний період триває 72 години. Личинок, що виклюнулися, батьки переносять в роті на внутрішню нижню частину горщика або в ямки, вириті самцем біля укриттів. Надалі вони постійно охороняють мальків і вигулюють їх по акваріуму. На ніч, а також, якщо батьки чимось налякані, вони заганяють своє потомство в укриття або ямки і зависають над ними. Стартовий корм: «живий пил», науплії циклопа і артемія. Забарвлення мальків варіюється, як і у дорослих риб, від темного з жовтими плямами до рожево-бежевого з подовжньою чорною смугою. Мальків відсаджують з акваріума при досягненні ними сантиметрової довжини, а також, якщо батьки знову готові до ікрометання.

Статевої зрілості цихлазома винна досягає у віці 14-18 місяців при довжині 10 - 15 сантиметрів.

 

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама