Цихлазома веселкова (Cichlasoma synspilum)

0

Сімейство: Цихліди (Cichlidae).

Мешкає цихлазома веселкова в річках і озерах Гватемали.


Тіло цихлазоми веселкової помірно витягнуте в довжину і стисле з боків. Голова велика, очі великі, рот кінцевий, губи товсті. Спиннй плавник довгий. Забарвлення рибки може сильно варіюватися: як правило, голова червоного або малинового кольору, тіло блискуче жовте, зелено-блакитне або червонувате. Лусочки з чорною окантовкою. На хвостовому стеблі розмита чорна пляма. Краї плавників прозорі, блакитні, часто з темно-коричневими плямами. Статеві відмінності: у самця спинний і анальний плавники загострені, на лобі жировий наріст, перед нерестом видно маленький і гострий сімяпровід; у самки перед нерестом помітний великий, конусовидний, тупий на кінці яйцеклад. Цихлазома веселкова в природі в довжину досягає 25-30 см, в акваріумі значно менше.

Цихлазома веселкова територіальна рибка. Пари утворюються у молодому віці з групи риб. Тримати можна з більшістю інших цихлід, а також з різними видами риб (головне, щоб було достатньо місця для всіх рибок). Тримається цихлазома веселкова в середньому і нижньому шарах води.

Тримати цихлазому веселкову можна в загальному акваріумі (переважно у видовому) об'ємом від 200 літрів з великою кількістю укриттів (камені з горизонтальними і похилими поверхнями, печери, вертикально поставлені камені для розділення території), твердолистими рослинами в горщиках, а також плаваючими рослинами. Параметри води: жорсткість до 8-20°, ph 6.5-8.5, температура 24-30°с. Вода повинна бути чистою, оскільки в брудній у риб починає розвиватися шкірне запалення у вигляді бурих наростів на тілі. Тому необхідна сильна фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 30-35 % об'єму води.

Цихлазома веселкова споживає корми: живий (до 80%) (мотиль, коретра, трубочник, креветка, морська риба) і рослинний, а також замінники.

Нерест цихлазоми веселкової може проходити як в загальному так і в окремому акваріумі. Стимулюють нерест заміною води (до 2 об'ємів в тиждень) і підйомом температури на 1-2° C. Самка метає до 500 ікринок на похилу поверхню (камінь, плита), особливо якщо вона прикрита зверху. Інкубаційний період 2-6 діб. Личинок, що виклюнулися, батьки переносять у вириті ямки, а коли мальки, через 3-7 діб починають плавати і харчуватися, охороняють їх. Стартовий корм: живий пил, науплії циклопа, нематоди. Мальки цихлазоми веселкової в стресових ситуаціях (пересадка, переляк, зайва підміна води і ін.) поводяться, як вмираючі рибки, плавають ривками або по спіралі, завалюються на бік, потім це проходить.

Статевої зрілості цихлазома веселкова досягає у віці 1,5-2 років.

 

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама