Цихлазома сиза, цихлазома блакитноока (Cichlasoma spilurum, Archocentrus spilurus, Cichlasoma spinosissimum var. immaculata, Cichlosoma immaculatum)

0

Сімейство: Цихліди (Cichlidae).

Житло цихлазоми сизої - Гондурас, Коста-Ріка і Нікарагуа.


У цихлазоми сизої витягнуте в довжину і сплощене з боків тіло, спинка висока. Лінія лоба круто піднімається вгору, з віком у самців з'являється жирова подушка. Очі великі, рот кінцевий, губи товсті. Забарвлення тіла сильно варіюється і залежить від ступеня роздратованості рибки. Голова і спинка у самців темно сірого кольору, черевце - оливково-зелене. Всі лусочки на тілі цихлазоми сизої великі із зеленувато-блакитним блиском. На боках 8 темних поперечних смужок, які з віком зникають, а весь тулуб забарвлюється в зелений колір з блакитним відливом. Зяброві кришки - зелені, блискучі. Спинний і анальний плавники довгі із загостреними кінцями, зеленувато-блакитного кольору з димчастим відтінком і вузькою темно-сірою облямівкою по краю. Хвостовий плавник округлої форми, зеленуватий з сірою окантовкою. Черевні плавники подовжені, зеленого кольору, грудні - димчасті. Самка цихлазоми сизої значно менша за самця і забарвлена блідіше. Поперечні смужки у самки такі ж, як у самця, але в період нересту стають чорними і чіткіше вираженими. Плавники самки коротші і закруглені на кінцях. Головна прикраса самки цихлазоми сизої - велика кругла пляма чорного кольору в центрі спинного плавника, облямована яскраво-блакитною широкою блискучою смужкою. У довжину цихлазома спілурум зростає до 10 см.

Цихлазома сиза агресивна і територіальна рибка, тому тримати її найкраще у видовому акваріумі. Самці часто б'ються між собою через самку. Тримається цихлазома сиза в середньому і нижньому шарах води.

Для утримання цихлазоми сизої потрібен акваріум об'ємом від 150 літрів з різними укриттями (корчі, будови з каменів з горизонтальними похилими поверхнями, печери, вертикально поставлені камені для розділення території) і твердолистими рослинами в горщиках (цілком достатньо пари кущів ехінодорусу або криптокорини). Параметри води для оптимального утримання цихлазоми спілурум: жорсткість до 15°, ph 6.5-7.0, температура 23-25°с. Необхідна фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 25 % об'єму води. Цихлазома сиза дуже стійка проти захворювань і при хорошому догляді живе довго.

Цихлазома сиза споживає живий корм (мотиль, крупна дафнія, дрібні риби) і замінники.

Розводити цихлазому сизу нескладно, головне підібрати відповідну пару. Якщо самка і самець починають битися між собою, потрібно негайно відселити самку, а через деякий час підсадити іншу і так до тих пір, поки пара не сформується. Плідників перед нерестом необхідно добре годувати живим кормом. Акваріум повинен бути об'ємом 50-80 літрів з рівнем води 30-40 см. Як грунт беруть добре промитий грубозернистий пісок. У затінений кут акваріума ставлять квітковий горщик, а в протилежний йому (біля розпилювача повітря і обігрівача) садять великий кущ ехінодорусу або криптокорини. Для нересту цихлазоми сизої підходить водопровідна вода, що відстоялася протягом 2 тижнів: жорсткість від 6 до 15o, рн  6.8 - 7.2, температуру підвищують до 28o С. Освітлення розсіяне. Нерест починається вранці. Самка запливає в горщик, перевертається вгору черевцем, приклеює 3-5 ікринок до внутрішньої поверхні горщика. З горщика вона випливає в такому ж перевернутому положенні, а потім приймає нормальне. У цей момент самець, теж перевертається вгору черевцем і запліднює ікру. Так повторюється багато раз. Нерест продовжується близько 3 годин. Самка метає 150-200 ікринок. Після закінчення ікрометання батьки починають доглядати за ікрою. Вони по черзі запливають в горщик і обмахують ікру плавниками. Через 6-8 годин рибки починають вибирати ротом загиблі ікринки. Іноді самець починає сильно ганяти і бити самку. Щоб вона не загинула, її необхідно відсадити з нерестовика. Під час догляду за ікрою плідників не можна турбувати (сильно освітлювати акваріум, стукати, лякати), інакше вони можуть з'їсти ікру. Через 2 доби з ікри викльовуються крупні личинки, які спочатку висять на стінках горщика, а потім падають в пісок і, зібравшись в купку, трясуть своїми хвостиками. На 6 день личинки перетворюються на мальків з великою головою і маленьким хвостом. Батьки викопують в піску 2-3 невеликих ямки і перетягують мальків ротом то в одну, то в іншу ямку. Коли мальки починають випливати з ямки і зібравшись в зграйку, плавають поряд з батьками їх треба починати годувати. Стартовий корм: "живий пил" (протягом перших 2-3 днів), потім дають дрібних циклопів і дафній (корм повинен бути в акваріумі постійно). Батьків годують мотилем. Через 2 тижні їх відсаджують від мальків. Як правило, через 15-20 днів плідники знову готові до нересту.

Якщо ж плідники замість того, щоб доглядати за ікрою почали її їсти, горщик з ікрою виймають з акваріума і поміщають в скляну банку ємкістю 8-10л. Поряд з горщиком ставлять розпилювач повітря, який збагачує воду киснем і проводить циркуляцію води біля ікри. Коли личинки вилупляться, їх струшують із стінки горщика на дно банки, прибирають горщик, вибирають загиблу ікру і затінюють банку. Через 6 днів мальків починають годувати, а ще через тиждень пересаджують в просторий акваріум.

Статевої зрілості цихлазома сиза досягає у віці 8-12 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини

viagra

Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама