Цихлазома Седжіка, винноплавникова цихлазома, рожевоплавникова цихлазома (Cichlasoma sajica)

0

Сімейство: Цихліди (Cichlidae).

Батьківщина цихлазоми Седжіка Центральна Америка від півдня Коста-Ріки до північного заходу Колумбії. Мешкає в спокійних неглибоких річках з безліччю природних укриттів.


У цихлазоми Седжіка високе, злегка витягнуте в довжину і стисле з боків тіло. Голова велика, очі великі сині, губи товсті. Самець забарвлений в сіро-коричневий колір, спинка темніша, живіт і груди світліші. Боки із золотистим або блакитнуватим блиском і 7-9 темними поперечними смужками, з яких та, що розміщена посередині, помітна завжди, а останні проявляються залежно від настрою і стану рибки. Плавники і хвіст бузкового кольору, в статевозрілому віці спинний і анальний плавники загострюються і витягуються в "коси", що доходять до закінчення округлого хвоста. Самець цихлазоми Седжіка має жирову шишку на лобі, яка в період нересту збільшується. Сім'япровід самця загострений, має вузьку пірамідальну форму і трохи нахилений до хвоста, світлий. Самка забарвлена в сіро-коричневий колір з бірюзовим відливом в області зобу і спинного плавника. Плавники самки жовтого кольору, спинний - з  чорною окантовкою. Вертикальні смужки на тілі самки помітніші (особливо під час нересту), а середня смуга яскравіша за інших і доходить до верхнього краю спинного плавника. Яйцеклад самки сферичний, трохи витягнутий, світлий, з темним краєм. Статеві відмінності у цихлазоми Седжіка з'являються на 8-11 місяці життя, тоді і починають утворюватися пари, поступово виділяючись із зграї. Пара майже весь час нерозлучна. У природних умовах самець цихлазоми Седжіка досягає в довжину 12-15 см, самка 6-9 см. У великих акваріумах і при правильному різноманітному харчуванні самець може зростати до 10-13 см, самка до 5-8 см.

Цихлазома Седжіка територіальна рибка. Видивившись собі місце, пара охоронятиме вибрану ділянку акваріума від посягання сусідів, які навіть у декілька разів більші від них за розміром. Атакуючи, вони не переслідують чужака, а лише захищаються. Пара не нападає на чужих територіях, і не намагається убити інших мешканців, як це роблять багато американських цихлід. Пара захищається разом, спочатку відлякуючи супротивника почерговими ривками вперед. Якщо ж супротивник не відпливає, вони починають завдавати ударів в боки і живіт агресора, при цьому, прагнучи зайняти положення трохи нижче за суперника. Це продовжуватиметься до тих пір, поки не проженуть непроханого гостя. Тримати цихлазому Седжіка можна з більшістю інших цихлід, а також з різними видами риб, які можуть бути як значно більшими, так і меншими. Головна умова, щоб  акваріум був великого об'єму. Тримається цихлазома Седжіка в середньому і нижньому шарах води.

Тримати цихлазому Седжіка можна в загальному акваріумі об'ємом від 200 літрів з різними укриттями (корчі, насипи каменів) і твердолистими рослинами в горщиках (цілком достатньо пари кущів ехінодорусу або криптокорини). Параметри води для оптимального утримання цихлазоми Седжіка: жорсткість до 9-20°, ph 6.8-7.8, температура 22-28°с. Необхідна фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 25 % об'єму води. Цихлазома Седжіка здатна легко витримувати різкі скачки температури і складу води (в межах сумісних з життям), добре переносить транспортування.

Цихлазома Седжіка споживає живий корм з додаванням рослинного і замінники.

Нерест цихлазоми Седжіка може проходити як в загальному, так і в окремому акваріумі. Плідники разом чистять місце, куди буде відкладена ікра, виносять в роті з укриття всі камінчики і піщинки, перед гніздом виривають яму до дна акваріума. Потім самка все частіше залишається в укритті, а самець постійно охороняє прилеглу територію. Нерест починається рано вранці. Самка усередині гнізда відкладає від 100 до 400 ікринок світло-оранжевого, майже сірого кольору близько 1 мм в діаметрі, а самець їх запліднює. З цієї миті самка покидає гніздо тільки, щоб швидко поїсти і повернутися. Самець завжди охороняє гніздо, і жоден мешканець акваріума не зможе посягнути  на територію пари. Самка постійно обмахує ікру і чистить усередині гнізда. Інкубаційний період триває 3-4 доби. З ікри вилуплюються личинки розміром 3-4 мм з великим жовтковим мішком, який вичерпується через 4 доби. В цей час потрібно починати їх годувати живою артемією. Наступного дня батьки вперше виводять дітей гуляти. Спочатку поряд з гніздом, пізніше все далі і далі, поки не покажуть малькам весь акваріум. Якщо мальки відбиваються від групи, батьки збирають їх в рот і випльовують в зграю. Батьки покидають мальків лише на час годування і то по черзі. Після 2-х тижнів увага батьків слабшає, а мальків поступово стає все менше. Якщо батьки втратять всіх мальків дуже рано, то самець протягом декількох днів переслідуватиме самку по всьому акваріуму. Потім знову буде затишшя і через пару тижнів черговий нерест.

Щоб зберегти мальків можна забрати їх від батьків із загального акваріума, просто зібравши їх шлангом для зливу. В цьому випадку треба залишити трохи мальків батькам, інакше самець сильно ганятиме самку. Забирати мальків краще на 5-6 день (тоді ви отримаєте їх максимальну кількість) і відсаджувати їх в ємність від 30 літрів без грунту. Вода повинна бути із загального акваріума. Стартовий корм - жива артемія, годувати 3-4 рази на день до 1,5-2 місяців. Після першого місяця слід пересадити мальків в ємність об'ємом від 50 літрів. В цей час корм треба врізноманітити спіруліною і понизити частоту годування до 2-3 разів на день. Мальки вельми ненажерливі і ростуть дуже швидко, перетворюючись з прозорих "ком" в смугастих рибок. До кінця 3 місяця мальки набувають сірого кольору, але смужки з них ще не пропадають. Далі їх пересаджують в ємність від 100 літрів. У раціон слід додати креветку, перестати давати артемію і починати привчати до дорослої їжі.

Статевої зрілості цихлазома Седжіка досягає у віці 8-12 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама