Цихлазома діамантова або цихлазома перлинна (Cichlasoma cyanoguttatum)

0

Сімейство Цихліди (Cichlidae).

Цихлазома діамантова (цихлазома перлинна) мешкає в Центральній Америці, в басейні річки Ріо-гранде.


Цихлазома діамантова має витягнуте в довжину і сплощене з боків тіло, спинка висока. Лінія лоба круто піднімається вгору, а з віком все більш вигинається і з'являється жирова подушка. Очі великі, рот кінцевий, губи товсті. Спинний плавник довгий. Основне забарвлення тіла від темно-коричневого до оливкового, з усипаними по всьому тілу і плавникам рибки численними ясно-блакитними або зеленими плямочками. В період догляду за потомством груди і черево цихлазоми перлинної забарвлюються в чорний колір. Статеві відмінності: у самця незадовго до нересту у нього можна помітити маленький і гострий сім'япровід; у самки великий, конусовидний, тупий на кінці яйцеклад. У довжину цихлазома діамантова росте до 15 см.

Цихлазома діамантова територіальна риба, що створює пари з групи риб ще в молодому віці. Тримаються в середньому і нижньому шарах води. Самці агресивні по відношенню один до одного, але уживаються з крупними рибами інших видів.

Для утримання цихлазоми діамантової необхідний акваріум об'ємом від 100 літрів з різними укриттями (корчі, камені з горизонтальними похилими поверхнями, печери, вертикально поставлені камені для розділення території) і плаваючими рослинами. Параметри води для правильного утримання цихлазоми діамантової: жорсткість 6-30°, рн 6.5-8.0, температура 22 - 26°с. Ця рибка відрізняється швидким обміном речовин, тому необхідні сильна фільтрація (бажано біологічний фільтр), аерація і щотижнева підміна до 30 % об'єму води.

Цихлазома діамантова споживає живий, заморожений і рослинний корми, а також замінники. У природі харчується комахами, ракоподібними, равликами, дрібною рибою, водоростями. Годувати цихлазому потрібно часто, але малими кількостями, оскільки вона схильна до переїдання.

Нерест цихлазоми діамантової може проходити в загальному або в нерестовому акваріумі об'ємом не менше 80 л, з великими каменями, керамічними горщиками (вони і є субстратами). Параметри води для розведення цихлазоми перлинної: жорсткість 6-25°, рн 6.5-7.5, температура 24 - 28°с. Нерест стимулюють заміною води (2 рази на тиждень) і підйомом температури на 1-2°с. Самка метає до 1500 ікринок. Іноді спостерігаються випадки поїдання ікри, у такому разі відсаджують самця або переносять субстрат з ікрою в інкубатор. Інкубаційний період складає 2-6 діб, потім батьки переносять личинок у вириті ямки. На 3-7 добу мальки починають плавати і харчуватися, батьки їх охороняють. Стартовий корм: живий пил, науплії циклопа, нематоди.

Статевої зрілості цихлазома діамантова (цихлазома перлинна) досягає в 12-16 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама