Цихлазома Бартона (Cichlasoma bartoni)

0

Сімейство цихліди (Cichlidae).

Цихлазома Бартона мешкає в джерельних озерах і струмках Центральної Америки. Цей вигляд занесений в Червону книгу.


Цихлазома Бартона має витягнуте в довжину і сплощене з боків тіло. Голова велика, очі великі із золотистою райдужкою, рот кінцевий, губи товсті. Спинний плавник довгий. Самець забарвлений в сірувато-зелений колір, у нього крутіший лоб. На тулубі уздовж бічної лінії і на хвостовому стеблі розсипані нечіткі плями чорного кольору. У шлюбний період забарвлюється в жовто-коричневий колір із зеленим відблиском. У самки лоб і верхня частина (1/3 частини тіла) тіла сріблясто-біла, а нижня оксамитово-чорна. Під час нересту все тіло стає чорним,  у самця видно маленький і гострий сім'япровід, у самки великий, конусовидний, тупий на кінці, яйцеклад. Самки набагато дрібніші за самця. У природних умовах цихлазома Бартона росте до 25 см, в акваріумі значно менше.

Цихлазома Бартона територіальна риба, що створює пару у молодому віці. Вони займають територію діаметром близько 30 см. Постійно копаються в грунті, можуть виривати рослини. Тримаються в середніх і нижніх шарах води.

Для утримання цихлазоми Бартона необхідний акваріум об'ємом від 150 літрів з різними укриттями з каменів (камені укладають як горизонтально, так і похило, вертикально поставлені камені використовуються для розділення території), корчами і керамічними горщиками. Рослини краще всього брати плаваючі або з сильною кореневою системою і добре закріплені в грунті. Параметри води для правильного утримання цихлазоми Бартона: жорсткість 9-20°, рн 7.0-8.0, температура 24 - 28°с. Необхідні фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 20-25 % об'єму води.

Цихлазома Бартона споживає живий, заморожений, рослинний корми і замінники. У природі харчується комахами, ракоподібними, равликами, дрібною рибою, водоростями. Схильні до переїдання, тому годувати цихлазому потрібно часто, але малими порціями. Інакше це може привести до захворювання травного тракту (характеризується прискореним диханням і прагненняя усамітнитися). Лікують трихополом, 1 пігулка на 20-25 л води. Якщо стан не поліпшується, то повторюють лікування через 2-3 доби.

Нерест цихлазоми Бартона може проходити як в загальному, так і в нерестовому акваріумі об'ємом не менше 80 л, з великими каменями, керамічними горщиками (є субстрами). Параметри води для розведення цихлазоми Бартона: жорсткість 15-35°, рн 7.5-8.0, температура 28 - 31°с. Нерест стимулюють заміною води (2 рази на тиждень) і підйомом температури на 1-2°с. Самка цихлазоми Бартона метає від 200 до 500 ікринок. Інкубаційний період складає 50-72 годин. Через 2-6 діб батьки переносять личинок у вириті ямки. На 3-7 добу мальки починають плавати і харчуватися, батьки весь цей час їх охороняють. Стартовий корм: науплії артемії.

Статевої зрілості цихлазома Бартона досягає в 10-12 місяців (самці при довжині 9-10 см, самки на 2-3 см менше).

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама