Акулячий балу, акулячий барбус, акулячий балантіохейлус, балантіохейлус черноперий, трибарвна акула, срібна акула, вогнехвостий барбус (Balantiocheilus melanopterus)

0

Сімейство Цихліди  (Cichlidae).

Акулячий балу мешкає в річках і струмках з швидкою течією в Таїланді і на островах Південно-східної Азії: Калімантан і Суматра. Ці дивовижно красиві рибки відомі не тільки своєю витривалістю, але і ненажерливістю. Для наших акваріумів акулячий балу порівняно нова рибка, оскільки потрапила в нашу країну менше 10 років назад.


Зовнішній вигляд акулячого балу непримітний, чимось що нагадує плотву. У нього вузьке, стисле з боків тіло, великі очі і нижній рот. Вуса відсутні. Основне забарвлення тіла сріблясто-сталеве. Лусочки великі, нагадують невелике люстерко (створюють виблискуючий ефект). Якщо порівнювати акулячого балу з іншими рибками, то всі вони в порівнянні з ним здаються бляклими. Грудні плавники безбарвні. Решта прозорі, або жовтуваті з широкою чорною облямівкою. Статеві відмінності: самці стрункіші і дрібніші за самок. У молодих особин майже неможливо розрізнити стать. У довжину досягають до 35 см. Ростуть дуже швидко. Тривалість життя в акваріумі до 10 років.

Акулячий балу миролюбна і зграєва рибка. Тримати краще групу риб з 5-7 особин, але якщо розмір акваріума не дозволяє тримати таку зграйку, то можна завести всього 1-2 рибки. В сусіди підходять більшість мирних і великих видів риб. Виловлений в природних умовах акулячий балу дуже схильний до стресів (при чищенні акваріума будь-який різкий рух може викликати паніку, а це призводить до різних ран від ударів об стінки акваріума). Для звикання до нового середовища йому знадобиться не менше 1 місяця.

Для утримання акулячого балу необхідний просторий акваріум об'ємом від 150-200 л (вміст в менших об'ємах веде до уповільнення росту і скорочення тривалості життя). Акулячий балу дуже стрибучий, тому ємкість накривають кришкою. Для декорування акваріума використовують натуральні корчі, камені і живі рослини (наприклад, анубіаси, ехінодоруси, валліснерія та ін.), при цьому залишають вільне місце для плавання. Параметри води для правильного утримання акулячого балу: жорсткість 12-16°, рн 6,5-7,5, температура 24 - 26°с. Необхідні сильна  фільтрація і щотижнева підміна води до 50 % об'єму води.

Акулячий балу споживає будь-який корм: живий, сухий і рослинний (підгодівля рослинним кормом обов'язкова). Періодично потрібно чергувати види сухих кормів. При годуванні плаваючим кормом можна почути специфічні клацаючі звуки, які видають акулячі балу зябровими кришками, всмоктуючи повітря. Також слід зазначити, що ці рибки мають достатньо слабкий шлунок, і експерименти по розширенню їх раціону можуть нашкодити. Так, наприклад, не можна годувати цих риб сиром, а також мотилем (напівпереварені хітинові оболонки можуть забивати травну систему).

Розведення акулячого балу в акваріумі вкрай рідкісні. Як правило, рибки, що з'являються в наших акваріумах, імпортовані з Південно-східної Азії. Статевої зрілості досягають у віці 2-3 років.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама