Неон зелений, блакитний неон, синій неон, несправжній червоний неон (Paracheirodon simulans)

0

Сімейство Харацинові (Characidae).

Неон зелений (блакитний неон, синій неон або несправжній червоний неон) мешкає в повільно-текучих струмках, стоячих водоймищах басейну річки Ріо-негру.


Неон зелений має вміру витягнуте в довжину і трохи плескате з боків тіло. Хвостовий плавник дволопатевий, анальний довший за спинний. Спинка забарвлена в темно - зелений колір, донизу в світліший. Уздовж тіла проходить подовжня широка смуга темного кольору,  що звужується до хвостового плавника. На ній бірюзова смужка, що світиться. Хвостове стебло червоно-цегляного кольору, іноді так само забарвлені хвостовий і анальний плавники. На анальному плавнику тонка нерівна смужка. Є жировий плавник. Статеві відмінності: самець стрункіший за самку. Неон зелений в акваріумі досягає до 3,5 см. Тривалість життя до 5 років.

Неон зелений (блакитний неон, синій неон або несправжній червоний неон) рухома, миролюбна і дуже полохлива рибка. Тримати найкраще зграєю не менше 10 особин, щоб їх яскраве забарвлення виділялося на фоні решти риб. До них не слід підсаджувати великих риб, оскільки неони можуть стати для них здобиччю. Тримаються в середніх і нижніх шарах води.

Тримати неона можна в акваріумі з розрахунку 15-20 л на пару особин. Бажано, щоб грунт і задній фон акваріума були темного кольору. Необхідні також зарості рослин (у тому числі і плаваючих), які розсаджують уздовж задньої і бічних стінок акваріума, при цьому залишаючи вільний простір для плавання. З рослин можна узяти всі види криптокорини, ехінодорус, цейлонську папороть, яванський мох. Як укриття використовують печерки з каменів, корчі, керамічні горщики. Неони зелені (блакитні неони, сині неони або несправжні червоні неони) віддають перевагу слабкому верхньому освітленню. Чутливі до якості води, тому її характеристики для правильного утримання повинні бути наступні: жорсткість до 8°, рн 5.0-6.5, температура 22 - 26°с. Рекомендується фільтрація, аерація  і щотижнева підміна до 25 % об'єму води. Можна використовувати торф'яний фільтр або додавати фільтрат торфу.

Неон зелений (блакитний неон, синій неон або несправжній червоний неон) в їжу вживає живий (морожений циклоп, дрібний мотиль, дафнія, личинки комарів) і сухий (особливо пластівчастий) корм. У природі харчуються падаючими на поверхню води комахами і дрібними видами ракоподібних.

Процес розведення неону зеленого (блакитного неону, синього неону або несправжнього  червоного неону) складний. Для цього необхідний нерестовик довжиною не менше 30 см із затемненими бічними і задньою стінками, встановлений місце, куди не потрапляють прямі сонячні промені. У акваріум поміщають цейлонські рослини (папороть або крипторину, або яванський мох ). Воду використовують відстояну протягом 2 тижнів: жорсткість 1-5°, рн 5.5-6.5, температура 24-27°с, рівень води не більше 20 см. Нерест проходить з жовтня по січень. Для розведення беруть самок з товстим черевцем і активних самців (у віці 1 року). Плідників протягом двох тижнів тримають окремо. У нерестовик садять в другій половині дня і не годують (щоб не забруднювати воду). Нерест відбувається вранці при слабкому розсіяному світлі (якщо протягом трьох діб самка не метає ікру, то плідників виймають з нерестовика). Продуктивність 250 дрібних неклейких ікринок. Після нересту плідників відсаджують з акваріума і затемняють його з усіх боків. Інкубаційний період триває 18-26 годин. Через 4-5 днів личинки починають плавати і харчуватися. В цей час в акваріумі включають слабке освітлення. Годують мальків неону інфузоріями, наупліями рачків, коловертками. Ростуть швидко.

Статевої зрілості неон зелений (блакитний неон, синій неон або несправжній червоний неон) досягає у віці 7-12 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама