Неон червоний, кардинальська тетра (Paracheirodon axelrodi)

0

Сімейство Харацинові (Characidae).

Батьківщиною неону червоного є Бразилія, Венесуела і Колумбія. В основному він мешкає в неглибоких лісових струмках і озерах верхньої течії Ріу-негру, а також в притоках Оріноко. В СРСР неон червоний вперше був завезений в 1961 році. Зі всіх неонів виділяється найбільш яскравим забарвленням.


Неон червоний має невисоке, подовжене і злегка плескате з боків тіло. Хвостовий плавник дволопатевий. Спинка забарвлена в оливково-зелений колір з блиском. Уздовж тіла проходять дві смужки: одна зеленувато-блакитна, яка світиться, йде від рила і до жирового плавника, інша - яскраво малинова, бере початок від середини сріблястого черевця і закінчується біля основи хвостового плавника. Лусочки великі, добре видні на смузі, що світиться. В темноті майже повністю тьмяніє і замість неї з'являється широка і коротка синьо-фіолетова. Червоний колір стає світло-коричневим. Очі голубувато-зелені. Плавники прозорі. Краї спинного і анального плавників мають голубувато-білу окантовку. Статеві відмінності: у самця - край анального плавника опуклий; самка - більша і товстіша за самця, край анального плавника увігнутий. Неон червоний в акваріумі виростає від 4 до 5,5 см. Тривалість життя 5 років.

Неон червоний зграєва, рухома і миролюбна рибка. Тримати необхідно не менше 10-15 особин, щоб все їх яскраве забарвлення не губилося на фоні інших риб. Добре уживаються з різними дрібними тетровидними рибками. Плавають у всіх шарах води.

В утриманні неон червоний невибагливий, швидко збивається в зграю, яка вже не розпадається. Акваріум повинен бути від 50-60 літрів із затіненими ділянками. Для нього беруть темний грунт і різні укриття. Чагарники рослин (підходять всі види криптокорини, ехінодоруси, цейлонська папороть, яванський мох), розсаджують уздовж задньої і бічних стінок акваріума, при цьому залишаючи вільний простір для плавання. Неони червоні погано переносять яскраве освітлення, тому акваріум повинен знаходитися в затіненому місці із слабким верхнім освітленням. Параметри води для правильного утримування: жорсткість до 5°, рн 6.0-7.0, температура 23 - 26°с. Бажано встановити торф'яний фільтр (або додавати фільтрат торфу) і щомісячно (1-2 рази на місяць) підмінювати до 10-20 % об'єму води, а також підливати у міру її випаровування.

Неон червоний споживає живий (морожений циклоп, дрібний мотиль і дафнію, личинки комарів), рослинний і якісні сухі корми. У природі харчуються падаючими на поверхню води комахами і дрібними видами ракоподібних.

Процес розведення неона червоного проходить в закритому акваріумі об'ємом не менше 15-20 л (на 1 самку і 2-3 самці) і рівнем води 20 см. Для цього необхідна стара вода: жорсткість 1-2°, рн 5.0-5.5, температура 24-26°с. Воду потрібно знезаразити озонатором або ультрафіолетовою лампою. У акваріум поміщають цейлонську папороть або крипторину (рослини ретельно перед цим промивають), а також кладуть на дно акваріума вербові корінці. Нерестовик ставлять в таке місце, куди не потрапляють прямі сонячні промені і затемняють його з трьох сторін чорним папером. Для нересту підбирають самок з товстим черевцем і активних самців. Плідників тиждень тримають окремо у воді із зниженою температурою і за один день до посадки в нерестовик перестають годувати. Ікрометання починається з настанням темноти і триває 2-3 години. Продуктивність до 400 дрібних, прозорих з бурштиновим відтінком ікринок. Після нересту плідників відсаджують з акваріума. Інкубаційний період триває 20-36 годин. Через 5-6 днів личинки починають плавати і харчуватися. В цей час в акваріумі включають слабке освітлення і аерацію. Годують мальків інфузоріями, наупліями рачків, коловертками. У міру їх зростання починають підгодовувати рослинним кормом (корм в акваріумі повинен бути завжди, але в невеликих кількостях). Ростуть дуже швидко. Протягом 2 перших тижнів мальки ховаються під листям рослин. У віці 3 тижнів у мальків з'являється смуга, що світиться, і починають світитися очі. У 5 тижнів мальки повністю набувають забарвлення і форми дорослих риб і їх пересаджують в загальний акваріум.

Статевої зрілості неон червоний досягає в 8-10 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама