Пецилобрикон звичайний (Nannostomus eques, Poecilobrycon eques)

0

Сімейство Харацинові (Characidae).

У природі Пецилобрикон звичайний мешкає у верхній і середній течії системи річок Амазонки в Перу і Бразилії. Зазвичай плаває у відкритій воді біля поверхні, але над ділянками з корчами і рослинами, де він може сховатися.


Довжина пецилобриконів  в природі досягає 5 см стандартної довжини (SL), в акваріумі - до 6 см. У самок пецилобрикона черевні і анальний плавники прозорі, у самця на передній - нижній їх частині вони мають опалові смужки. До того ж самець стрункіший за самку. Як і у інших представників роду Nannostomus має денне і нічне забарвлення. У нічний час зникає чорна, а іноді і срібляста бічні смуги, і замість них з'являються широкі темні поперечні смуги, що йдуть навскоси.

Пецилобрикон звичайний - рибка зграєва, бажано тримати групою з 5 і більше особин. Для утримання підійде акваріум розміром 80 і більше сантиметрів, з густою рослинністю і корчами. Обов'язково повинне бути вільне від рослин місце з доступом до поверхні води, де рибки і знаходитимуться більшу частину часу. Пецилобрикон віддає перевагу м'якій (2-10°) кисло-нейтральній (рн 6.0 - 7.5) воді. Температура 22 - 30 °С. Погано переносить збільшення рівня азотних з'єднань у воді. Любить приглушене освітлення. Можна тримати з будь-якими іншими невеликими і неагресивними видами риб.

У природі пецилобрикон звичайний харчується комахами, що впали на поверхню води або мальками інших рибок, плаваючих біля поверхні. Тому рибки зазвичай плавають головою вгору, під кутом біля 45°. У акваріумі пецилобрикон вживає будь-який корм, але їсть в основному тільки корм, що знаходиться на поверхні води або у верхній третині акваріума. Корм, який впав на грунт, не підбирає. Процес їди дуже цікавий. Рибка витягує рот трубочкою і просто всмоктує схоплений шматок в рот. Цікаво дивитися, коли навіть відносно великі частини корму запросто зникають в роті рибки. Не дарма однією з його назв є Tube Mouth Pencilfish.

Розведення пецилобриконов парне. На пару риб вистачить 5-10 -літрового нерестовика. Субстратом служать зазвичай дрібнолисті або крупнолисті рослини. Вода повинна бути дуже м'якою (КН менше 1°), злегка кислою (рн 5.5 - 7.0), бажано торфованою. Температура - 27 - 29 °С. На дно нерестовика необхідно покласти сітку. Нерест відбувається біля або в гущавині рослин. За раз самка викидає порції по чотири ікринки. Всього за нерест однією самкою метається до 100 ікринок. Плідники після кожного спаровування кидаються поїдати ікру. Після закінчення нересту їх необхідно відсадити з нерестовика, а сам нерестовик затінити. Личинка вилуплюється через 24-30 годин, а через 4-5 днів мальок починає плавати. Стартовий корм - інфузорія і "живий пил".

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама