Метинніс звичайний, метинніс Шреймюллера, риба-дзеркало (Metynnis hypsauchen)

0

Сімейство: Харацинові (Characidae)

Батьківщина метинніса звичайного Південна Америка: басейни річок Амазонка і Парагвай. Мешкає рибка в густо зарослих місцях річок. У СРСР метинніс звичайний вперше потрапив в 1970 році.


Тіло метинніса звичайного високе, округлої форми, дуже сплощене з боків, вкрите блискучою лускою сріблясто-сталевого кольору. Очі сріблясті з вертикальним чорним штрихом. Спинний плавник високий, серповидний, анальний - з довгою основою, хвостовий плавник вирізаний у вигляді півмісяця. Жировий плавник досить довгий. Забарвлення метинніса звичайного: спинка зеленувата, сіро-блакитна або коричнева, боки залежно від кута падіння світла відливають жовтим, зеленим або блакитним кольором, черево білувате. Залежно від місця походження на боках можуть проходити вузькі чорні поперечні смужки, що проходять зверху до бічної лінії, а також темні плями. Плавники прозорі, спинний з декількома чорними штрихами і крапками. Статеві відмінності: самці стрункіші за самок, у самця край анального плавника вигнутий, а в період нересту тіло набуває золотисто-червоного відтінку; у самки край анального плавника прямий, витягнутий кінчик червонуватий. У природі метинніс звичайний досягає в довжину до 15 сантиметрів, в акваріумі менше.

Метинніс звичайний зграєва, миролюбна і трохи полохлива рибка. Можна тримати в загальному акваріумі з однаковими за розмірами сусідами, але краще у видовому групою з 6-8 особин. Тримається метинніс звичайний в середньому шарі води.

Для утримання метінніса звичайного необхідний закритий акваріум об'ємом від 200 літрів. Як декоративні елементи підійдуть корчі, камені, що не містять сполучень кальцію і магнію. Рослини краще всього садити твердолисті, оскільки рослини з м'яким листям швидко обжираються рибками і плаваючі. Освітлення потужністю 0,5-0,7 Вт/л. Грунт темний. Параметри води для оптимального утримування метінніса звичайного: жорсткість до 15°, рн 6,5-7,0, температура 23 - 28°с. Необхідна сильна фільтрація і аерація, щотижнева підміна до 30 % об'єму води.

Раціон харчування метінніса звичайного повинен складатися на 70-80 % з рослинного корму (ошпарене листя шпинату і салату, кропива, кульбаба, брюссельська капуста і так далі) і 20 % живого або комбінованого корму для рослиноїдних риб.

Для розведення метинніса звичайного необхідний нерестовик об'ємом від 100 літрів зі свіжою водою: жорсткість до 4°, рн 6.4-7.0, температура 26-30°с. У акваріум садять кущі дрібнолистих рослин. Плідників відбирають із зграї молодих риб. Перед нерестом 1 самку і 1 самця  протягом 7-10 днів тримають окремо і рясно годують рослинним кормом. Самка метає від 300 до 1000 неклейких, прозорих, трохи жовтуватих ікринок, які застряють в рослинах або падають на дно. Після нересту плідників відсаджують. Інкубаційний період триває близько 4 днів. Плавати і харчуватися личинки починають на 4-8 добу. Стартовий корм: наупліуси артемії, дрібний планктон, штучні корми, а також подрібнене листя салату.

Статевої зрілості метинніс звичайний досягає у віці 1 року.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама