Орнатус червоний, червоний фантом (Megalamphodus sweglesi)

0

Сімейство: Харацинові (Characidae).

Орнатус червоний мешкає в тінистих лісових місцях верхньої течії річок Мета і Ріу-муко. У СРСР рибка вперше була привезена в 1962 році.


У орнатуса  червоного витягнуте в довжину і сплощене з боків тіло. Спинний плавник високий. Хвостовий - дволопатевий. Є жировий плавник. Основний фон тіла ясно-рожевий, біля спинки більш насиченого кольору, біля черевця - золотистого. Спинний, хвостовий і анальний плавники від оранжевого до яскраво-червоного кольору. Статеві відмінності: у самця - кінчик спинного плавника чорного кольору, загострений, під час нересту самець забарвлюється в криваво-червоний колір; у самки - кінчик спинного плавника білого кольору, закруглений, біля зябрової кришки чорна пляма (у самця вона неяскрава або взагалі відсутня). Червоний фантом в довжину досягає до 4,5 см.

Орнатус червоний зграєва, миролюбна і рухома рибка. У акваріум садять групу риб з 8-10 особин. В сусіди підбирають неагресивних риб такого ж розміру. Тримається фантом червоний в середньому шарі води.

Тримати орнатуса червоного можна в загальному акваріумі довжиною від 80 см з різними укриттями (корчі, печери з каменів), заростями рослин (в т.ч. і плаваючими) і вільним місцем для плавання. Вода повинна бути старою, збагаченою торф'яним екстрактом: жорсткість 2-8°, рн 6-7, температура 22-25 °С. Необхідна фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 20% об'єму води.

Орнатус червоний споживає дрібний живий корм і замінники.

Для розведення орнатуса  червоного необхідний нерестовик об'ємом 8-10 літрів на одну пару рибок. На дно встановлюється сепараторна сітка з пучком дрібнолистих рослин (наприклад яванський мох). Нерест у фантома червоного парний. Параметри води для розведення орнатуса червоного: жорсткість 1-3°, рн 5.8-6.5, температура 25-28 °С, рівень води до 15 см. Освітлення слабке, розсіяне. Перед посадкою на нерест самку і самця протягом тижня тримають окремо і рясно годують живим кормом. Нерест починається вранці при слабкому освітленні верхнього шару води. Самка метає 100-300 дрібних ікринок коричнево-червоного кольору. Потім рибок відсаджують, прибирають сепараторну сітку і велику частину рослин, струсивши з них ікру, включають слабку аерацію і затінюють акваріум. Через 2-3 години незапліднена ікра біліє і її необхідно вибрати з нерестовика. Інкубаційний період триває від 24 до 48 годин. Мальки починають плавати і харчуватися ще через 4-5 діб. Стартовий корм: інфузорії, коловертки, найдрібніші науплії циклопа.

Статевої зрілості орнатус червоний досягає у віці 10-12 місяців.

 

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама