Неон чорний (Hyphessobrycon herbertaxelrodi)

0

Сімейство Харацинові (Characidae).

Неон чорний мешкає в повільно-текучих річках, стоячих водоймищах Бразилії, Болівії і Парагваю. До Європи вперше був завезений в 1961 році, в СРСР в 1963 році.


Неон чорний має подовжене, невисоке і трохи плескате з боків тіло. Хвостовий плавник дволопатевий. Спинка забарвлена в оливково-зелений колір, черевце світле. Уздовж тіла від зябрових кришок і до хвостового плавника, проходять дві смужки, що світяться: верхня - вузька, блакитно-зелена; нижня -  широка, чорна з розмитим нижнім краєм. Верхня половинка радужної оболонки очей червона. Спинний плавник забарвлений в жовтувато-червоний колір, інші - прозорі або трохи жовтуваті. Є жировий плавник. Статеві відмінності: самець - стрункіший за самку, у збудженому стані (під час бійок) нижня чорна смуга розповсюджується на весь хвіст і частково на анальний плавник; самка - більша і товстіша за самця, особливо в період нересту. Неон чорний в акваріумі в довжину досягає 4,5 см. Тривалість життя до 5 років.

Неон чорний зграєва, рухома і дуже миролюбна рибка. Тримати краще всього зграєю з 10-15 особин, інакше все їх яскраве забарвлення буде ставати непомітним на фоні решти риб. Тримаються в середніх і верхніх шарах води.

В утриманні неон чорний абсолютно невибаглива рибка, легко освоюється на новому місці. Акваріум можна брати невеликий, з розрахунку 10-15 л на пару особин. У ньому повинні бути грунт і задній фон акваріума темного кольору, різні укриття. Зарості рослин (підходять всі види криптокорини, ехінодоруси, цейлонська папороть, яванський мох), розсаджують уздовж задньої і бічних стінок акваріума, при цьому залишаючи вільний простір для плавання. Неони чорні погано переносять яскраве освітлення, тому акваріум повинен знаходитися в затіненому місці із слабким верхнім освітленням. Параметри води для правильного утримання: жорсткість 5-10°, рн 6.8-7.0, температура 23 - 25°с. Необхідно встановити торф'яний фільтр (або додавати фільтрат торфу) і щомісячно (1-2 рази на місяць) підмінювати до 10-20 % об'єму води, а також підливати у міру її випаровування.

Неон чорний всеїдний. У їжу вживає живий (морожений циклоп, дрібний мотиль, личинки комарів), рослинний і сухий корми. Можуть витримувати тривалі головки (3-4 тижні). У природі харчуються падаючими на поверхню води комахами і дрібними видами ракоподібних.

Процес розведення неону чорного складний. Рибки метають ікру цілий рік (ідеальний час - весна і літо, оскільки в природних водоймищах є дрібний живий корм). Акваріум для нересту повинен бути об'ємом не менше 15-20 л (на 1 самку і 2-3 самці) з рівнем води 20 см. Для розведення неона чорного необхідна відстояна протягом 2 тижнів вода: жорсткість 2-12°, рн 6.2-6.6, температура 24-26°с. В акваріум поміщають цейлонську папороть або крипторину (рослини ретельно перед цим промивають), а також кладуть на дно акваріума вербові корінці. Нерестовик ставлять в таке місце, куди не потрапляють прямі сонячні промені і затемняють його з трьох сторін. Для нересту беруть самок з товстим черевцем і активних самців. Плідників тиждень тримають окремо і за один день до посадки в нерестовик перестають годувати. Ікрометання починається вранці (протягом 2-3 діб) і триває 1,5-2 години. Продуктивність 100-200 дрібних прозорих ікринок. Після нересту плідників відсаджують з акваріума і затемняють його з усіх боків. Інкубаційний період триває 24-48 годин. Через 4-5 днів личинки починають плавати і харчуватися. В цей час в акваріумі включають слабке освітлення. Годують мальків інфузоріями, наупліями рачків, коловертками, у міру зростання починають підгодовувати рослинним кормом (корм в акваріумі повинен бути завжди, але в невеликих кількостях). Ростуть дуже швидко. Протягом 2 перших тижнів мальки ховаються під листям рослин. Забарвлені вони в сірий колір з поперечними темними смужками. У віці 3 тижнів з'являються чорна і блискуча смужки і забарвлюються очі, а в 5 тижнів вони остаточно набувають форми і забарвлення дорослих риб. Мальків в цьому віці можна пересаджувати в загальний акваріум (бажано, щоб температура води була там 25-26° С). Дуже часто мальки чорних неонів хворіть так званою "неоновою хворобою" - уражуються (блякнуть) чорна смужка і та, що світиться і рибка гине. Таку рибку необхідно негайно виловити з акваріума (обов'язкове спостереження за іншими), інакше вона може заразити решту мальків.

Статевої зрілості неон чорний досягає в 9-11 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама