Тетра дзеркальна, грімі (Hyphessobrycon griemi)

0

Сімейство Харацинові (Characidae).

Тетра дзеркальна (тетра грімі) мешкає в стоячих і повільно-текучих водах Бразилії (штат Гояс). До Європи вперше була завезена в 1956 році, в СРСР - в 1959.


Тетра дзеркальна має в міру високе і сплощене з боків тіло. Бічна лінія неповна. Є жировий плавник. Хвостовий - дволопатевий. Основний колір тулуба тетри дзеркальної - коричневий. Передня частина тіла від зябрових кришок і до перших променів спинного плавника сріблясто-біла. Задня частина тулуба, в збудженні стані, забарвлюється в темно-червоний колір. На боці, на жовтуватому фоні, розташована блискуча блакитна плямочка обмежене двома вертикально витягнутими плямами темного кольору (передня виражена трохи слабкіше). Хвостовий і непарні плавники червонуваті. Статеві відмінності: самець дрібніший та інтенсивніше забарвлений ніж самка; по зовнішньому краю анального плавника у самця проходить сріблясто-біла смужка; у самки лише кінчик плавника білий. Тетра дзеркальна досягає в довжину до 4 см.

Тетра дзеркальна рухома, зграєва і миролюбна рибка, що користується у акваріумістів великою популярністю. Важко переносить різкі зміни умов утримання в акваріумі. Тримається в середніх шарах води.

Тетру дзеркальну можна тримати в невеликому акваріумі довжиною від 40 см із заростями рослин (у тому числі і плаваючими рослинами, які створюють тінисті місця) і вільним місцем для плавання. Грунт темний. Освітлення слабке, розсіяне. Параметри води для правильного утримування тетри дзеркальної: жорсткість 4-8°, рн 6.0-7.0, температура 23 - 25°с (при температурі нижче 20°с забарвлення риб блідне). Необхідна фільтрація (бажано торф'яним фільтром або додавати у воду торф), аерація і підміна до 20 % об'єму води не частіше за 1 раз в 3 тижні.

Тетра дзеркальна споживає живий корм, додатково рослинний і замінники. У природі харчується різними дрібними водними тваринами і падаючими на поверхню води комахами.

Для розведення тетри дзеркальної необхідний акваріум від 40 літрів із слабким, розсіяним  освітленням, встановлений на світлому місці. На дно укладають сепараторну сітку з дрібнолистими рослинами (наприклад, яванський мох). Параметри води для розведення тетри грімі: воду готують за тиждень до нересту (беруть 8 л дистильованої води і 2 л кип'яченої, потім додають 2 краплі соляної кислоти і 5-6 крапель торф'яного екстракту), жорсткість до 7°, рн 6.0-6.8, температура 23 - 25°с, рівень води 12-15 см. Протягом тижня плідників (двох самок і 4-5 самців) тримають окремо і добре годують різноманітним живим кормом. Нерест проходить зазвичай вранці. Самка метає від 200 до 350 дрібних, клейких ікринок коричневого кольору. Після нересту плідників відсаджують, затемняють акваріум і знижують рівень води до 8-10 см. Інкубаційний період при температурі 26°с триває 1-2 доби. Після того, як через 4-5 днів мальки почнуть плавати, акваріум освітлюють, включають слабку аерацію, вибирають загиблу ікру і личинок (користуючись піпеткою або шлангом) і дають стартовий корм - інфузорій, коловерток і жовток вареного курячого яйця. Через 3-5 днів після початку годування можна додавати циклопний «пил» і науплій артемії. Різко переводити памолодь на нові види кормів не бажано. Слід поступово замінювати або додавати в раціон нові продукти: різаний трубочник або мотиль, коретру, сухі комбіновані корми рослинного походження (але не більше 10 % маси добового раціону).

Статевої зрілості тетра дзеркальна досягає у віці  в 8-12 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама