Тетра жовта (Hyphessobrycon bifasciatus)

0

Сімейство: Харацинові (Characidae).

Тетра жовта мешкає в прибережних водоймах південно-східної частини Бразилії.


Тетра жовта має вміру високе і сплощене з боків тіло. Бічна лінія неповна. Є жировий плавник. Хвостовий - дволопатевий. Основний колір тулуба тетри жовтої сіро-зелений або жовтуватий, з сріблястим відблиском, у збудженому стані стає яскраво жовтим. За зябровими кришками розміщені дві чорні плями, витягнуті вертикально. Статеві відмінності: самець - менший за самку і яскравіше забарвлений, плавники самця жовті, анальний з вузьким червоно-коричневим краєм, кінчики спинного і анального плавників білі; плавники самки сіро-жовті, основа хвостового - червона. Тетра жовта досягає в довжину до 4,5 см.

Тетра жовта рухома і трохи агресивна рибка. Тримати її краще всього групою з 6-8 особин (з переважанням самок). Тримається тетра жовта в середньому шарі води.

Тетру жовту можна тримати в невеликому акваріумі довжиною від 40 см із заростями рослин (в т.ч. з плаваючими рослинами, які створюють тінисті місця) і вільним місцем для плавання. Грунт темний. Освітлення слабке, розсіяне. Параметри води для оптимального утримання тетри жовтої: жорсткість 5-20°, рн 6.0-8.0, температура 23 - 25°с. Необхідна фільтрація (бажано використовувати біофільтр), сильна аерація (тетра любить багату киснем воду) і підміна до 20 % об'єму води 1 раз в 3 тижні.

Тетра жовта споживає живий корм, додатково рослинний (при його браку об'їдає м'які частини рослин) і замінники. У природі харчується різними дрібними водними тваринами і падаючими на поверхню води комахами.

Для розведення тетри жовтою необхідний акваріум об'ємом від 40 літрів із слабким, розсіяним освітленням і рівнем води 10-15 см. На дно укладають сепараторну сітку з дрібнолистими рослинами (наприклад, яванський мох). Параметри води для розведення тетри жовтої: жорсткість до 4°, рн 6.0-6.8, температура на 2-3°с вища, ніж при утимуванні. Нерест парний або в групі. Протягом тижня плідників тримають окремо і рясно годують різноманітним живим кормом. Самка метає до 300 дрібних ікринок. Після нересту плідників відсаджують, акваріум затемняють і знижують рівень води до 8-10 см. Інкубаційний період триває 1-2 доби. Після того, як через 3-5 днів мальки починають плавати, акваріум освітлюють, включають слабку аерацію і вибирають загиблу ікру. Стартовий корм: інфузорії і коловертки. Через 3-5 днів після початку годування можна додавати циклопний «пил» і науплій артемії. Різко переводити памолодь на новий вид кормів не бажано. Слід поступово замінювати або додавати в раціон нові продукти: різаний трубочник або мотиль, коретру, сухі комбіновані корми рослинного походження (але не більше 10 % маси добового раціону).

Статевої зрілості тетра жовта досягає у віці  в 8-12 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама