Тетра світлячок, ерітрозонус (Hemigrammus erythrozonus)

0

Сімейство Харацинові (Characidae).

Тетра світлячок мешкає в лісових водоймищах північної частини Південної Америки. До Росії вперше була завезена в 1957 році.


Тетра світлячок має трохи витягнуте, сплощене з боків і напівпрозоре тілом. Анальний плавник довший за спинний, хвостового дволопатевого. Є жировий плавник. Основне забарвлення тіла варіюється від сіро-зеленого до жовтуватого кольору зі світлим черевцем. Починаючи від очей і до кінця хвостового стебла, з боків, тягнеться яскраво-червона подовжня смуга (найяскравіше виглядає при верхньому освітленні). Очі блискучі: зверху яскраво-червоні, знизу блакитні. Плавники прозорі: спинний спереду має червону смужку, кінчики інших забарвлені в молочно-білий колір. Статеві відмінності: самка - повніша, у самця кінчики плавників інтенсивніше забарвлені в білий колір. У довжину досягає до 4,5 см.

Тетра світлячок мирна, активна і зграєва рибка. Мешкає в нижньому і середньому шарі води. Тримають в загальному акваріумі з іншими мирними рибками такого ж розміру.

Тетрі світлячку підходить тінистий акваріум від 60 см в довжину, засаджений рослинами і з темним грунтом. Параметри води для правильного утримування ерітрозонуса: жорсткість до 15°, рн 6.0-7.5, температура 23 - 25°с. Необхідні фільтрація, сильна аерація і щотижнева підміна до 30% об'єму води.

Тетра світлячок споживає живий корм і замінники, а також додатково рослинний.

Для розведення тетри світлячка необхідний акваріум з рівнем води 15-20 см, засаджений рослинами з подовженим стеблом і розсіченим листям. На дно нерестовика встановлюється сепараторна сітка. Субстратом може бути посаджений в кутку великий кущ дрібнолистих рослин. Воду беруть торфовану, відстояну протягом доби: жорсткість до 5°, рн 6.0-6.5, температура 25 - 28°с. Плідників перед нерестом протягом 2 тижнів тримають окремо. Садять рибок в акваріум увечері (на 1 самку 2 самців). Нерест починається вранці при сонячному освітленні. Самка метає до 200 ікринок. Відразу після цього плідників відсаджують, рівень води знижують до 10 см і затемняють акваріум. Інкубаційний період 24-48 годин. Мальки починають плавати і харчуватися на 3-6 добу. Стартовий корм: інфузорії і коловертки. Ростуть швидко.

Статевої зрілості тетра світляк досягає у віці 6-10 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама