Корідорас хвилястий (Corydoras undulates)

0

Сімейство Панцирні (Калліхтові) соми (Callichthyidae).

Батьківщина корідораса хвилястого Південна Америка, область Ла-плата. Основна особливість цієї рибки (також як і всіх корідорасів) в тому, що вона може дихати повітрям. Сомик спливає на поверхню і заковтує бульбашку повітря, кисень з нього засвоюється в товстій кишці.


Уздовж всього тіла корідораса хвилястого проходить два ряди кісткових пластин, які забезпечують йому надійний захист від хижаків, але роблять його трохи неповоротким. Буває, що сомик запливає у вузьку щілину, не може виплисти і гине, тому дуже важливо враховувати цей нюанс при облаштуванні акваріума. Тіло корідораса хвилястого щільне і укорочене, спинка опукла, черевце пряме. Рот нижній, добре пристосований для збирання їжі з дна і відкопування черв'яків. На верхній губі дві пари вусиків, що дозволяють добре орієнтуватися в каламутній воді. Очі великі, рухомі. Спинний плавник високий. Тіло золотисте з великою кількістю чорних штрихів і плямочок. На спинному плавнику крапки іноді зливаються в дві-три горизонтальні смужки. Решта плавників жовтуваті, прозорі. Радужна оболонка очей має два золотисті штрихи. Статеві відмінності: самці - дрібніші і стрункіші за самок. У довжину досягають до 5,5 см. Тривалість життя до 8-10 років.

Корідорас хвилястий - миролюбна і зграєва рибка. Активність починає проявляти з настанням сутінків. Корідорас хвилястий уживається з різними видами риб, навіть найдрібнішими. Тримати бажано зграєю і не менше 6 рибок. Мешкають в нижніх шарах води.

Утримувати корідораса хвилястого може будь-який акваріуміст. Для цього потрібний акваріум з об'ємом від 10 л (на одну особину) із заростями живих плаваючих або широколистяних рослин (розсаджують уздовж бічних і задніх стінок) і різними укриттями (натуральні корчі, печери з каменів і так далі). Віддає перевагу приглушеному освітленню і товстому шару грунту з гальки або крупного піску, в якому охоче риється у пошуках їжі. Параметри води для утримання корідораса хвилястого: жорсткість до 20°, рн 6.0-7.5, температура 20 - 24°с. Необхідні фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 30 % об'єму води.

Корідорас хвилястий в їжу вживає сухий, живий (трубочник, мотиль, коретра) і рослинний корм. Їжу збирає з дна, але може підніматися до поверхні води і з гучним чавканням її заковтувати.

Розводиться корідорас хвилястий тільки з використанням гормональних ін'єкцій. Для нересту необхідний акваріум з приглушеним освітленням від 30-50 л і рівнем води не більше 20 см. Грунт необов'язковий, в нерестовик садять рослину (наприклад, анубіас) і притискують її камінчиком. Субстрат - освітлені предмети, бічні стінки. Параметри води: жорсткість 4-6°, рн 6.0, температура 25 - 26°с. Необхідна посилена аерація. Протягом декількох днів проводять активну підміну води (50% об'єму води), одночасно знижуючи її температуру на 2-3°с. До однієї самки садять 3-5 самців. Рибок садять в нерестовик з вечора. Плідників необхідно часто і ситно годувати живим кормом. Нерест триває декілька годин. Спочатку самці якийсь час активно ганяють самку, потім вона набирає в рот молочка одного з самців і, вибравши добре освітлене місце на склі або на рослинах, змащує його молочками і клеїть ікринки. Потім процес повторюється знову. Цей спосіб гарантує великий відсоток заплідненої ікри. За весь нерест самка може відкласти до 250 ікринок.  Після метання ікри плідників відсаджують. Інкубаційний період при температурі 23-26°с триває 5-6 днів (щоб ікра не покрилася грибком потрібно використовувати антигрибкові препарати). Стартовий корм: живий пил, дрібний зоопланктон, коловертка. Ростуть мальки повільно.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама