Корідорас панда, Сомик панда (Corydoras panda)

0

Сімейство Панцирні соми або Калліхтові (Callichthyidae).

Корідорас панда мешкає в річці Укаялі в Перу. Завдяки цікавому забарвленню вона дуже популярна у акваріумів. Крім зябрового дихання панда має ще й кишкове, тому доступ до поверхні для них повинен бути завжди відкритий.


У корідораса панди щільне і стисле з боків тіло з високою спинкою. Має хороший захист від хижаків, боки покриті роговими лусочками. Очі великі. Рот нижній з чотирма парами вусиків, розташованими по два зверху і знизу. Є жировий плавник. Основне забарвлення тіла оранжево-цегляне з поперечною чорною смугою, що проходить через око і чорною плямою на основі хвостового плавника. Спинний плавник чорний з прозорою окантовкою. Всі інші біло-жовтого кольору. Статеві відмінності: самка має вище тіло, спинний плавник округлий; самець - дрібніший за самку, спинний плавник гострий. У довжину ростуть до 5,5 см. Тривалість життя до 15 років.

Корідорас панда миролюбна і зграєва рибка. Вдень спокійно лежить на каменях або ховається в укриттях, активність починає проявляти тільки з настанням сутінків. Любить плавати зграйкою і ритися в грунті.

Для корідораса панди не потрібен великий акваріум, йому цілком достатньо об'єму в 10 л (на 2-4 рибки). Грунт бажано м'який і темний. Необхідні різні укриття (корчі, черепки і так далі) і рослини, які густо розсаджують уздовж задньої і бічних стінок. Освітлення не яскраве. Параметри води для правильного утримання Корідораса панди: жорсткість 4-15°, рн 6.5-7.5, температура 22 - 26°с. Необхідні фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 30 % об'єму води.

Корідорас панда харчується живим кормом (черв'яки, заморожені циклопи) і замінниками. Їжу збирають не тільки з дна, можуть підніматися на поверхню і заковтувати її з гучним чавканням. Корідорас панда не підбирає залишки корму, тому його слід годувати правильно і окремо.

Для нересту корідораса панди необхідний акваріум об'ємом від 30 л з м'яким не ярким освітленням. Яскраво освітлюють місце, куди самка буде приклеювати ікру, це може бути або бічне скло, або спеціально притулене скельце з внутрішньої сторони акваріума, або рослини. Параметри води для нересту Корідораса панди: жорсткість 4-15°, рн 6.0-7.2, температура 20 - 26°с. Необхідні фільтрація, аерація і щоденна (протягом декількох днів) підміна води (20-50%). Зниження температури на 1-3°с і підміна води стимулюють нерест. При підвищеному тиску повітря нерест не відбувається. У акваріум садять 1 самку і 3-5 самців. Самка готує місце, куди приклеюватиме ікру, ретельно його очищаючи. Нерест відбувається на наступний ранок. Самці ганяють самку по всьому акваріуму. Потім один з самців обіймає самку своїм тілом (так, щоб урогенітальний отвір опинився на рівні рота самки),она набирає молочка в рот, змащуючи ними субстрат, приклеює ікринки. Такий спосіб дозволяє запліднити всю ікру. Самка метає до 70 ікринок. Після нересту плідників відсаджують. Інкубаційний період при температурі 26°с складає 144-240 годин. Мальки починають плавати і харчуватися наступного дня. Стартовий корм: дрібний зоопланктон, мікрокорм.

Статевої зрілості корідорас панда досягає у віці 8-10 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама