Корідорас крапчастий, Сомик крапчастий (Corydoras paleatus)

0

Сімейство Панцирні соми (Callichthyidae).

Батьківщина корідораса крапчастого - Південна Америка. Мешкає у водоймищах з густою рослинністю Південно-східної Бразилії, Парагваю і Уругваю. Дуже популярний і цікавий представник карликових сомів. Основна їхня особливість в тому, що вони можуть дихати повітрям. Сомики спливають на поверхню і заковтують маленьку бульбашку повітря, кисень з неї засвоюється в товстій кишці. Завдяки цьому їм не страшні пересихання водоймищ. Корідорас крапчастий відомий більше ста років. Виведені альбіноса і вуалеві форми.


Вздовж всього тіла корідораса крапчастого (сомика крапчастого) проходять два ряди кісткових перекритих одна одною пластин,(звідси і назва панцирні соми). Це дуже хороший захист від хижаків, але робить його трохи неповоротким. Буває, що запливши у вузьку щілину сомик не може з неї виплисти і гине, і це необхідно враховувати при облаштуванні акваріума. Тулуб корідораса крапчастого щільний і короткий, спинка опукла. Рот нижній, добре пристосований для збирання їжі з дна і відкопування черв'яків. На верхній губі дві пари вусиків, що дозволяють добре орієнтуватися в каламутній воді. Очі великі і рухомі. Спинний плавник високий. Жировий плавник (в передній частині) має колючку. Плавальний міхур двосекційний. Тулуб забарвлений в сіро-оливковий колір з безліччю темних плям. Черевце з рожево-золотистим відливом. З боків проходить смуга з густих поперечних рисок. Статеві відмінності: самці дрібніші, стрункіші і блідіші за самок, мають менше плям на тілі, спинний плавник високий, гострий трикутної форми; самки набагато більші (через велике і роздуте від ікри черевце нагадують дирижабль), крапки на тілі більш насичені і щільні, спинний плавник короткий і закруглений. У довжину самець корідораса крапчастого може досягати 4-6 см, самка росте до 7 см. Тривалість життя в неволі 8-10 років.

Корідорас крапчастий або сомик крапчастий - миролюбна і зграєва рибка. Активність починає проявляти з настанням сутінків. Корідорас крапчастий уживається з різними видами риб навіть найдрібнішими. Тримати бажано зграєю, не менше 6 рибок. Мешкають в нижніх шарах води.

Тримати корідораса крапчастого не складно. Для цього необхідний акваріум об'ємом від 10 л (на одну особину) із заростями живих плаваючих або широколистяних рослин (розсаджують уздовж бічних і задніх стінок) і різними укриттями (натуральні корчі, печери з каменів і так далі). Віддає перевагу приглушеному освітленню і товстому шару грунту з гальки або крупного піску. В ньому він охоче риється у пошуках їжі. Параметри води для утримання корідораса крапчастого: жорсткість до 20°, рн 6.0-7.5, температура 20 - 25°с. Крапчастий сомик легко переносить зниження температури до 15- 18 °С, виживає при 3 °С і не гине навіть вмерзнувши в лід. Необхідні фільтрація, аерація і щотижнева підміна до 30 % об'єму води.

Корідорас крапчастий в їжу вживає сухий, живий (трубочник, мотиль, коретра) і рослинний корм. Виконує роль прибиральника, підбираючи залишки незїденого корму. Їжу збирає з дна, але може підніматися до поверхні води і з гучним чавканням заковтувати.

Для нересту корідораса крапчастого необхідний акваріум з приглушеним освітленням і об'ємом від 30 до 50 літрів. Грунт необов'язковий, в нерестовик садять рослину (наприклад, анубіас) і притискують його камінчиком. Параметри води: жорсткість до 15°, рн 6.0 - 7.0, температура 18 - 22°с. Необхідна посилена аерація. Стимулом для нересту є пониження температури на 2-3°,  додавання свіжої води (50% об'єму води) і перші промені сонця (акваріум необхідно розмістити недалеко від вікна). Рибок поміщають в нерестовик з вечора (одну самку і 2-3 самці). Плідників необхідно часто і ситно годувати живим кормом. Нерест триває декілька годин. Спочатку самці деякий час активно ганяють самку, потім вона набирає в рот молочка одного з самців і, вибравши добре освітлене місце на склі або на рослинах, змащує його молочками і клеїть ікринки. Потім процес повторюється знову. Цей спосіб гарантує великий відсоток заплідненої ікри. Через 7-10 днів нерест повторюють. За весь нерест самка може відкласти до 250 біло-прозорих ікринок діаметром 3 мм.  Після метання ікри плідників відсаджують. Інкубаційний період при температурі 23-25°с триває 5-6 днів, при температурі 27-28°с -3 дня (щоб ікра не покрилася грибком потрібно використовувати антигрибкові препарати).  Після того, як з'являться мальки температуру в акваріумі знижують до 20-24°с . Стартовий корм: живий пил, дрібний зоопланктон, коловертка, науплії рачків, потім дрібно нарізаний трубочникі пігулки для сомів. При доброму харчуванні і щотижневій підміні води мальки ростуть швидко: у віці 1 місяця їх довжина може досягати 1 см і більше.

Статевої зрілості корідорас крапчастий досягає у віці 8 місяців.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

наверх сторінки

Акваріумні рослини


Google пошук

Опитування

Подобається сайт?
 

Опитування

Що добавити на сайт?
 

Лічильники

Аква-ТОП Рейтинг аквариумных сайтов

Міні Чат

Реклама